“PAZARLAMA DİREKTÖRLÜĞÜ KARİYERİME KATKI SAĞLADI”

TANKUT TURNAOĞLU P&G TÜRKİYE VE KAFKASYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Capital (Turkey) - - YÖNETİM -

GENEL MÜDÜRLÜK 19 YILDA GELDİ

Meslek hayatıma 1991 yılında başladım ve yaklaşık 19 yıl sonra Singapur’a Asya ve Avustralya deterjan, çamaşır yumuşatıcıları ve bulaşık deterjanları gibi kategorilerden sorumlu genel müdür olarak atandım. O güne kadar Eczacıbaşı’nda marka müdür yardımcılığı, P&G’de pazarlama, sağlık ve güzellik direktörlüğü görevlerini üstlendim. Toplam 6 farklı pozisyonda çalıştım.

ORTA ASYA DENEYİMİ

1998 ve 2002 yılları arasında, P&G Türkiye’den yönetilen P&G’nin Orta Asya Bölgesi’nde bölge müdürü ve pazarlama direktörü olarak çalışmam kariyer gelişimime çok büyük katkı sağladı. Ayrıca 2002’de devraldığım Türkiye Sağlık ve Güzellik Ürünleri Pazarlama Direktörlüğü pozisyonu da şu anda yürüttüğüm Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanlığı için çok faydalı oldu.

ZAMANLAMADAN ÖNEMLİ

P&G’de genel müdür seviyesine yükselmek için önemli olan, erişilen yetkinlik ve sergilenen tutarlı performanstır. Bu yüzden, bu pozisyona hazır olmak için daha önce alınan görevlerin sizi buraya hazırlayacak çapta ve çeşitlilikte olması, zamanlamadan daha önemli. Bu anlamda ben, 19 yıllık süreçte beni bu pozisyona hazırlayacak uygun çeşitlilikte görevlerde çalışma fırsatını yakaladım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.