“DOĞRUDAN HİZMET VERMEYE BAŞLIYORUZ”

Capital (Turkey) - - DIGITAL CEO -

Türkiye ödeme sistemlerinde dünyanın ilk 10 pazarından biri. İnovasyon anlamında ise ilk 5’te yer alıyor. Bu alanda yeni trendler mobil ödeme üzerine kurulu. Verifone Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı BÜLENT ÖZAYAZ da ödeme sistemlerinin, dijitalleşmede lider sektörlerden biri olduğunu söylüyor. Özayaz, yılda AR-GE’ye 100 milyon dolar bütçe ayıran inovatif bir Silikon Vadisi teknoloji şirketi olduklarının altını çiziyor ve dijitalleşmede kendisinin ve şirketinin gündemini şöyle anlatıyor:

REKLAM MECRASI “Dünyada ödeme sistemleri şirketi olmanın yanında artık perakendecilere direkt hizmet sunan bir servis sağlayıcı konumuna geçiyoruz. Perakendeciler artık bizim terminallerimiz üzerinden müşterilerine kampanya oluşturabilecek ve promosyon önerebilecek. Uzun yıllardır New York’ta taksilerde lokasyon bazlı direkt satışa dönebilecek promosyonları müşterilerimize sunabiliyoruz. Aynı zamanda bir reklam mecrasıyız.

AMAZON VE APPLE TV Akıllı telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Hem iş hem özel hayatımda birçok uygulamayı aktif kullanıyorum. İlk örnek olarak “Amazon” uygulamasını söyleyebilirim. Bir kitabı ya da teknolojik bir cihazı bir yerde gördüğümde fotoğrafını çekiyorum. Uygulama bana ürünü ve ikamelerini hemen sıralıyor. Çoğu zaman mağazadan çok daha iyi fiyat öneriyor ve evime teslim alıyorum. Her şeyi tamamen internet üzerinden seyrediyorum. Apple TV üzerinden ‘Netflix’ ile dilediğim her şeyi seyredebiliyorum.

ULAŞIMDA ÖNEMLİ Telefonumda bulunan ‘Apple Pay’ uygulaması ise dünyanın her yerinde kullandığım bir özellik. En son Londra’da metroda sıraya girmeden, biletimi ‘Apple Pay’ ile aldım.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.