SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞİ TASARLAYANLAR

Üniversite öğRENCILERINE SüRDüRüLEBILIRLIK KüLTüRüNü KAZANDıRMAK HEDEFIYLE “SüRDüRüLEBILIR GELECEğI TASARLA” YARışMASıNıN BU YıL IKINCISINI DüZENLEYEN RöNESANS HOLDING, TüRKIYE’NIN DöRT BIR KöşESINDEKI GENçLERI KEşFEDIYOR, öDüLLENDIRIYOR. GELECEğIN MIMAR

Capital (Turkey) - - ETKİNLİK -

Rönesans Holding, ticari başarılarının yanı sıra topluma ve çevreye karşı sorumluluklarını da unutmuyor. Holdingin bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasının sonuçları açıklandı. Ödül öreni öncesinde gerçekleştirilen workshop’ta öğrenciler, Fransız tasarımcı Christophe Pillet ve Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Murat Tabanlıoğlu, Murat Kader ve Sefer Çağlar ile bir araya geldi.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp de, “2 yılda elde ettiğimiz sonuçlardan çok memnunuz. Türkiye’nin her köşesindeki genç potansiyelleri keşfettik ve bu bize gelecek için daha da büyük bir umut verdi. Bu yıl 125 farklı üniversiteden 954 grup, toplamda ise 1.930 kişi yarışmaya başvurdu. Yarışma kapsamında düzenlediğimiz seminerlerle 5 yıl içinde hedefimiz 20 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“EN BÜYÜK OLMAK İÇİN BU GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ise, “Anadolu’nun değişik köşelerinden gelen pırıl pırıl genç mühendis ve mimar adayı arkadaşlarımızın algılarını daha da açmak, onlara yeni vizyonlar ve görüşler kazandırmak ve onları sektörümüzün başarılı birer bireyi olarak ülkemize kazandırmak bizim için çok önemli” dedi. Dünyanın sayılı müteahhitlik şirketleri arasında yer almak için Rönesans Holding’in geleceğin mimar ve mühendislerine ihtiyacı olduğunu hatırlatan Ilıcak, “Biz takım çalışmasına ve birlikte üretmenin gücüne her zaman inandık. Gelecekte birlikte çalışacağımız gençleri yüreklendirmeye devam edeceğiz ki onlar bize daha iyi bir yaşam, sürdürülebilir bir gelecek versin” diye ekledi.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp: “Gençlere kendi geleceklerini tasarlama fırsatı sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

Dr. Erman Ilıcak

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.