3 HIZ YARIŞI ARTACAK

Capital (Turkey) - - YENİ DÖNEM -

NASIL BİR HIZ? Hız yarışı yakın zamanda öne çıkacak diğer trendlerden. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı NURETTİN EROĞLU, şunları söylüyor: “Satışları doğrudan etkileyen konuların başında, siparişlerdeki hız ve derinlikte yaşanan değişim geliyor. Günümüzde trend olan bir ürünün veya rengin cirodaki payının geçmişe göre çok arttığını gözlemliyoruz. Ürünler raflarda olsa bile doğru stok oluşturmak için yüksek risk almak gerekiyor. Stok yönetiminin çok dikkatli yapılması daha fazla önem kazanıyor.”

FARKLILAŞMAK ŞART “Hızlı moda anlayışının başrolde olduğu bu sektörde ürün, servis ve hizmet kalitesinin devamlılığını sağlamak için inovatif ve hızlı bir yaklaşım benimsemek şart” diyen İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı YALÇIN AYAYDIN, şöyle konuşuyor: “Artık seçenek bol, ama zaman kısıtlı. Bu kadar hızın ve bol seçeneğin olduğu yarışta ilk tercih edilen olmak için, kayda değer bir hızınız ve farkınız olmalı. Üstelik artık sadece hızlı olan değil, hızlı ve farklı olan kazanıyor.”

KURALLAR DEĞİŞTİ Hız etkisine değinen bir diğer isim, Sezgin Group Yönetim Kurulu Başkanı HAKAN SEZGİN. Sezgin, şunları söylüyor: “Eskiden sezonlar belliydi. Ama artık değişen oyunu kurallarına göre oynamak zorundasınız. Aksi takdirde yok olmaya mahkumsunuz. Biz de marka olarak hareket kabiliyetimizi artırdık. Sürekli koleksiyonlarımızı yeniliyor ve markamızı güncel tutuyoruz. CRM’e önem veriyor, yeni iletişim kanallarını aktif olarak kullanıyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.