“YURTDIŞINDA HALKA AÇILACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ - Taahhüt alanında yurtdışında alıştığımız pazarlardaki daralmalardan dolayı önümüzde iki seçenek vardı. Bir eve dönmek, ikincisi yeni pazar arayışına girmek. Evde çok fazla yatırım yok. Bu da bizi yeni pazar arayışlarına sevk etti. Yeni pazarımız Afrika ol

YÜZDE 40 BÜYÜME

Kurulduğumuz günden bu yana her yıl yüzde 40’ın üzerinde büyüdük. 2015 toplam konsolide ciromuz yaklaşık 1,5 Milyar TL. üzerinde. Toplam konsolide aktif büyüklüğümüz ise yaklaşık 3,5 milyar TL’nin üzerinde. Bu yıl sadece elimizdeki işlerin yüzde 40’ın üzerinde büyüme potansiyeli var.

HASTANE SAYISI ARTACAK

Konjonktürel olarak talebin değişmeyeceği sektörler çok daha fazla ilgimizi çekiyor. Elimizde 4 tane şehir hastanesi var. Bunların sayısını artırmayı düşünüyoruz.

YATIRIM HOLDİNG

Avrupa’da yatırım fonları güvenli ve öngörülebilir geliri olan yatırımlar arıyor. Bu noktada PPP yatırımları önem kazanıyor. Türkiye’deki PPP yatırımları dünyanın ilgi gösterdiği bir model oldu. 4 hastane 2 de havaalanının olduğu PPP yatırımlarımızı ayrı bir altyapı yatırım holding çatısı altında topluyoruz. PPP yatırımlarımızı söz konusu holding üzerinden ya sukuk ihracı ya da hisse senetlerinin halka arzı yoluyla uluslararası piyasalara açacağız.

“AFRİKA’YA YÖNELECEĞİZ”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.