GOOGLE’IN ESKİ CEO’SUNDAN TAVSİYELER

ERIC SCHMIDT / GOOGLE ESKİ CEO’SU

Capital (Turkey) - - YÖNETİM -

HIZLI DÖNÜŞ

E-postalarınızı yönetmek istiyorsanız hızlı dönüş yapın. Yazıyı kısa tutun. E-postayı gereksiz yere dallandırmayın. Yazdığınız her kelime ayrı sorumluluk anlamına geliyor ve ileride sorun olabilir. Kısa tutmak sizin yararınıza olacaktır.

AYRIŞTIRIN

E-postalarınızı mutlaka ayrıştırın. Etiketler, filtreler veya anlık hızlı aksiyonlar ile e-posta kutunuzu daima temiz ve düzenli tutun. Bunu yapmazsanız ileride aradığınız önemli şeylere ulaşmak için çok fazla zaman harcamanız gerekir.

SON GİREN İLK ÇIKAR

E-posta dünyasında “Son giren ilk çıkar” mantığıyla hareket etmek oldukça yararlıdır. Eski e-posta genellikle bir şekilde halledilmiş olabildikleri için son gelen e-postaya en hızlı dönüş yapmak çok yararlı olacaktır. Tabii diğer e-postaları da unutmayın.

BCC’Yİ KULLANIN

Konuyla ilgili size zaman kazandırabilecek veya faydalı olabilecek kişileri yazışmalarınıza dahil edin. “CC” yi kullanın. BCC’yi kullanmayı unutmayın. Bazen, bazı bilgileri başkalarıyla gizliden paylaşmak faydalı olabilir.

BAĞIRMAYIN

Bağırmayın. Gönderdiğiniz e-postaları takip edin. Okundu mu? Zamanında dönüş yapıldı mı? E-postayı göndermek her zaman yeterli olmuyor. Ben bu konuda “Mailbox app” kullanıyorum. Gmail’de tag’ler ile takip yapabilir, 3’üncü parti uygulamalarla kendinize hatırlatmalar belirleyebilir, detayları takip edebilirsiniz.

ANAHTAR KELİME

Yazdığınız e-postalarda belirli kelimeleri kullanmanız aramalar yaparken bu e-postalara ulaşmanızı oldukça kolaylaştırabilir. Bunun için kafanızda farklı konular için belirleyeceğiniz bazı kelimeleri e-postalarda kullanmak yeterli olacaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.