“TEKNOLOJİYE 80 MİLYON DOLAR YATIRDIK” T

Capital (Turkey) - - KONJONKTUR -

ürkan Özilhan Tacir, Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan’ın büyük kızı. Yükseköğrenimini Oglethorpe Üniversitesi’nde işletme alanında, master eğitimini ise Amerika’da Seton Hall Üniversitesi’nde sağlık yönetimi alanında yaptı. 1996’da üniversiteden mezun olduktan hemen sonra Anadolu Endüstri Holding’de göreve başladı. 2002’ye kadar holdingde mali işlerden insan kaynakları yönetimine kadar çeşitli birimlerde birçok görev üstlendi. 2004’te de Anadolu Sağlık Merkezi ekibine katıldı.

Hastane henüz hizmete açılmadan Johns Hopkins ile işbirliği çalışmalarından inşaat kabulüne ve işe alımlara kadar tüm süreçlerde aktif görev aldı. Bugün Anadolu Sağlık Merkezi’nde CEO’luk görevini sürdüren Tacir, çalıştığı kurumla gurur duyuyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nin, onursal başkanları Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından ihtiyacı olanlara bedelsiz yardım etme hayaliyle kurulduğunu belirten Tacir, bu hayalin nasıl hayata geçtiğini şöyle anlatıyor:

“Son 5 yılda 35 bin hastaya bedelsiz olarak 100 bin muayene hizmeti verdik. İhtiyacı olan hastalarımıza verdiğimiz hizmetlerden tahsil etmediğimiz rakam 66 milyon TL’yi buldu. Bununla birlikte hastanenin kazancı da yine sisteme, yani hastaneye yapılan yatırımlarla geri dönüyor.”

Anadolu Sağlık Merkezi, Gebze’de bulunan 188 bin metrekarelik merkezinde 50 bin metrekarelik kapalı alan ve 209 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Kampüste yabancı hastalar ve yakınları için hayata geçirilen bir otel de bulunuyor. 206 hekimle faaliyet gösterdiklerini anlatan Tacir, “Özellikle onkoloji, kalp-damar cerrahisi, kardiyoloji, kadın sağlığı ve tüp bebek alanlarında Türkiye’de bir referans merkezi olduğumuzu söyleyebilirim” diyor.

Önümüzdeki dönemde Tacir’in gündeminde hastaneyi fiziksel olarak büyütmekten çok yeni teknolojilere odaklanmak var. En son teknoloji cihazların kullanılmasına önem verdiklerinin altını çizen Tacir, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Teknoloji parkurumuza bugüne kadar yaptığımız yatırım 80 milyon doları buldu. Son olarak Amerikan İlaç Dairesi tarafından da onaylanan CTC yöntemini hastanemize getirdik. Kanda dolaşan kanserli hücreleri çok erken evrede yakalayan bu teknoloji, kanser hücrelerinin sayılarını ve hatta kanserin türünü bile tespit ederek kanserde erken tanıya olanak sağlıyor. CTC gibi hastalarımızın sağlığına değer katacak teknolojiler için yatırımlarımız devam edecek.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.