“VERİMLİ BÜYÜMEYE ODAKLANIYORUZ”

Capital (Turkey) - - HOLDİNGLER 2016 - CEM BOYNER / BOYNER HOLDİNG YKB

doğrultuda 2016 yılında 5 milyar TL’lik yatırım yapmayı hedeflediklerini söylüyor. Sabancı Holding inorganik yatırım fırsatlarını da kaçırmamak niyetinde. Öncelikli olarak çimento sektöründe bu tür bir arayış içinde. Kurtul, burada özellikle dış pazarlara baktıklarını söylüyor, bu alımın Avrupa ya da Amerika’da olabileceğini ifade ediyor.

Sadece Türkiye’nin bu iki büyük devi değil, neredeyse büyük oynayan tüm grupları bugünlerde kendilerine atılım yaşatacak yeni bir arayış içinde. Bu arayışın merkezinde ise yeni teknolojiler, yeni pazarlar, şirket ve marka satın alma planları var.

BİRİNCİLİK PEŞİNDE

Türkiye’nin son yıllarda en hızlı büyüyen gruplarından Yıldız Holding, önümüzdeki dönemde bulunduğu pazarlarda birinci ya da güçlü ikinci olmayı hedefliyor. Bu amaca yönelik fırsatları değerlendirmeye odaklanıyor. 2016 yılına önemli bir organizasyonel yapılanmayla

Bu yıl tüm işlerimizin verimli bir şekilde büyümesine odaklanıyoruz. Mağazalarımızın verimliliğini artırmaya yönelik projeler başta olmak üzere, 2016 yılında bir yandan satışlarımızı artırırken diğer yandan da kârlılık oranlarımızın 2015 yılının üzerinde olmasını hedefliyoruz. Boyner Grup olarak 2016’da önemli bir yatırımı hayata geçireceğiz. Türkiye’de çok katlı mağazacılığa yeni bir boyut getirecek “Phoenix” kod adını verdiğimiz projemizin ilk mağazası Eylül 2016’da Akmerkez’de açılacak.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ YATIRIM

Önümüzdeki 5 yılda perakendede internet, mobil ve mağaza entegrasyonunu sağlayan şirketler ön plana çıkacak. All-line perakendecilik anlayışımızla ve dijital dönüşüm projelerimizle önümüzdeki 5 yıla hazırız. Boyner Grup olarak da en iyi bildiğimiz alanda, yani mağazalarımızda ve dokunduğumuz her yerde “müşteriyi iyi hissettirme” alanında, geleceği şekillendirecek grupların arasında en ön sırada yer almaya devam edeceğiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.