TELEKOMÜNİKASYON DEVLERİNİN PLANI

Capital (Turkey) - - HOLDİNGLER 2016 - KAAN TERZİOĞLU / TURKCELL CEO’SU MURAT KIRKGÖZ

YILDIZLAR’IN PLANI “COĞRAFİ OLARAK BÜYÜYECEĞİZ”

“Büyüme konusunda data, ürün ve servisler dışında uluslararası fırsatlarla da çokça ilgileniyoruz ve coğrafi olarak da büyümeyi hedefliyoruz. Şu anda da azınlık hissedarı olduğumuz Fintur’a geri kalan hisselerini satın almak konusunda bağlayıcı bir teklif verdik.” larla dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri olacağız.” Yıldızlar Yatırım Holding için büyümede şu an en önemli ajanda, yeni coğrafyalara girmek ve globalleşmek. Holdingin ana sektörü olan orman ürünlerinde Türkiye’de yatırımlarını tamamladıklarını belirten Yıldızlar Yatırım Holding CEO’su Hakkı Yıldız, bu nedenle özellikle bu sektörde farklı ülkelerde pazar arayışı içinde olduklarını söylüyor.

“Yurtdışında organik büyüme planlıyoruz. Yatırım yapacağımız ülkenin hammadde kaynağı, iş gücü maliyeti ve bölgedeki konumu, nakliye avantajları bizim için önemli unsurlar” diye konuşuyor. Yıldız’ın masasında halihazırda 7-8 yatırım projesi de bulunuyor. Bunlardan katma değeri yüksek ve ithalatı ikame edecek yatırımlara odaklanmayı planladıklarını anlatan Yıldız, sözlerine şöyle devam ediyor: “Hammaddenin olduğu bölgelerde yatırım ve satın alma planlarımız devam edecek. Amerika, Kanada ve Afrika ülkelerinde yeni pazarlar için çalışmalar yapıyoruz.”

/ TÜRK TELEKOM CFO’SU “Tek marka yapılanmamızın verdiği sinerjiyle birlikte önümüzdeki dönem için koyduğumuz hedefler ve 2016 yılı büyüme hedefimiz, geçmiş performanslarımızdan çok daha yüksek. Bu yıl 3,2 milyar TL değerinde yatırım yapacağız. Fiberi tüm hane ve iş yerlerine taşımak, Türkiye’yi bölgenin dijital üssü haline dönüştürmek en büyük hedefimiz… Türkiye’nin dijital devrimini gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.