S

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

elim Yaşar, 2000 yılı Nisan ayındaki Yaşar Holding Genel Kurulu’nda Yaşar Holding’deki görevlerinin tamamından ayrıldı. Bundan sonra grupla ilişkisi sadece hissedar olarak devam etti. ESİAD, EBSO, İzmir Kalkınma Platformu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim rolleri üstlendi. Kendi girişimlerini hayata geçirdi. Aradan 14 yıl geçtikten sonra gruba babası Selçuk Yaşar’ın davetiyle geri döndü. 2015’in Nisan ayında ise Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Selim Yaşar, aslında bugüne kadar aile ilişkileri hakkında yanlış anlaşılmaların olduğunu düşünüyor ve “Babamın bana güveni önceden de tamdı, şimdi de tamdır” diyen Yaşar, şöyle devam ediyor:

“Boya, kimya ve içecek grubunu 8 yıl yönettim. 8 yıl boyunca 11 şirketi idare ettim. 11’i de kârdaydı. Babam bana bir gün olsun ‘Bu işi neden böyle yapıyorsun’ demedi. Hepsi başarılıydı. Biz aynı düşüncede olan insanlarız, milliyetçiyiz, milli markaları, dürüst çalışmayı severiz. Devlet ihalesi peşinde koşmayız.”

Selim Yaşar, grubun 2015’te elde ettiği yüzde 10’luk büyümeyi 2016 yılında da tekrarlayacağını hatta yüzde 15’e çıkarabileceğini söylüyor. 2016 Haziran’ı itibarıyla hayata geçecek pek çok yeniliğin haberini veren Yaşar, ürün çeşitlerini 600’den 660’a taşıyacaklarını, zeytin gibi yeni kategorilere gireceklerini, dondurulmuş ürün ve diğer ürün kategorileri de çeşitlendireceklerini belirtiyor. Enerji, tarım, boya ve gıdada 2016’da toplam 200 milyon TL yatırım yapacaklarını sözlerine ekliyor.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.