/ ARKAS HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA -

YEREL GÜCÜZ

Türkiye’deki sektörünün önde gelen uluslararası 9 şirketiyle ortaklığımız bulunuyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki deneyimimiz nedeniyle yabancı ortaklarımız bizi yerel güç olarak tercih ediyor, biz de onların mevcut knowhow’ından yararlanıyoruz.

EN ÖNEMLİ ORTAKLAR

Dünyanın önemli armatörlerinden Tayvanlı Yang Ming, Alman Hapag-Lloyd, İsviçreli MSC ve İtalyan Tarros denizcilik sektöründeki ortaklarımız. Türkiye’nin en büyük konteyner terminali olan Marport’ta TIL ile ortaklığımız bulunuyor. 2015’in sonunda Avrupa’nın en büyük intermodal lojistik terminali işletmecisi Duisport ile Türkiye’de multimodal lojistik merkezlerin geliştirilmesi ve Avrupa ile Asya arasında intermodal ağın yaygınlaşması amacıyla bir ortaklığa imza attık.

YURTDIŞINDA LOKAL ORTAK

Lojistik alanında ilk ortaklığımızı 21 yıl önce Alman DB Schenker ile yaptık. Bu yılın başında kimya lojistiğinde İsviçreli Bertschi ile Be-Ar adıyla ortak bir şirket kurduk. Ayrıca iş makinelerinde Alman Still de Türkiye’de birlikte yol aldığımız şirketlerden. Yurtdışında ise ofisimiz olan 21 ülkeden Mısır, Cezayir, Fas, İtalya, Portekiz, Fransa, Nijerya ve Gana’da o coğrafyaya hakim, iş yapma kabiliyeti yüksek lokal ortaklıklarımız bulunuyor.

İKİ KÜLTÜRE DE YAKINIZ

Ortaklarımızın know how’larıyla bizim uluslararası ticaretteki bilgi ve hacmimizi birleştiriyoruz. Ortaklık felsefemiz paylaşımcı ve şeffaf olmak üzerine kurulu. Arkas’ı hem yurtiçinde hem yurtdışında ortaklık kültürü uzmanlığı olan uluslararası bir holding olarak tanımlayabiliriz. En önemli özelliklerimizin başında hem doğunun hem batının iş yapma alışkanlıklarını, kültürünü bilmemiz ve kolay adapte olmamız geliyor. Avrupalı ile de Asyalı ile de çok rahat çalışıyoruz. İki kültüre de kendimizi yakın hissediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.