Pazarlama bütçeleri gençlerin EğITIMINE

Capital (Turkey) - - ’IN KATKILARIYLA -

Sondönemde gençlere yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarında artış var. Özellikle eğitim alanında irili ufaklı pek çok proje yaratılıyor. Bu çok yararlı trendi izleyecek olan kuruluşlara, trafik ve bilişim alanında bütünsel bir yaklaşımla oluşturulmuş 5 kampanyayı incelemelerini öneririm:

Fikriniz Sizin Projeniz: Renault’nun 2011’de başlattığı “Sizin Fikriniz Sizin Projeniz” yol güvenliği eğitim programı, ehliyet alma çağına yaklaşan liseli gençlere yönelik. Renault yönetiminin, her yıl artan bir biçimde kaynak ayırdığı program, 2020’ye kadar 1 milyon liseli gence, trafikte güvenli davranış alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyor.

1Sizin2TrafikDedektfileri: OPET’in ‘Trafik Dedektifleri’ Projesi kapsamında iki yılda 800 bin öğrenci ‘trafik güvenliği’ konusunda eğitilerek ‘Trafik Dedektifi’ oldu. Opet, 3 yıl içinde 81 ildeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve gençle dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor.

3TrafikHayattır: Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır platformuyla çeşitli çalışmalar yapıyor. Kuruluş, bu yıl ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ kampanyası kapsamında araç içi çocuk güvenliğiyle ilgili farkındalık yaratmayı ve aileleri eğitmeyi hedefliyor. Loughborough Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Serpil Acar ve Prof. Dr. Memiş Acar gibi akademisyenlerin yer aldığı projeye Römer destek veriyor. Akademi: sitesi üzerinden ücretsiz kodlama eğitimleri veriyor. Sitede 110 saatin üzerinde online video programlama eğitimi var.. 2012’de başlayan Açık Akademi, 5 yıl içinde 1 milyon insana ulaşmayı hedefliyor. Connecting for good”:

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.