TED KONUşMALARıNıN SıRRı

Capital (Turkey) - - ’IN KATKILARIYLA -

4AçıkMicrosoft, yazılım ekosistemimizin gelişmesi için özel bir program yürütüyor. 160 bin kayıtlı kullanıcıya sahip www.acikakademi.com web

TED5“Bugüne kadar 3 milyon insanın hayatına dokunan Vodafone Türkiye Vakfı, 7 -13 yaş grubu çocuklar için kod yazılımı projesi başlatmaya hazırlanıyor. 2007’den bu yana kadınlara ve engellilere yönelik sosyal projelere 27 milyon TL ayıran kuruluş, bu yıl çocuk eğitimine ağırlık verecek. Vodafone Türkiye Vakıf Başkanı Hasan Süel ve başkan yardımcısı Gizem Keçeci’nin verdiği bilgiye göre, Vodafone kodlama eğitim projesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile yoğun çalışmalar yürüyor. Daha iyi bir gelecek için toplulukları birbirine bağlamak amacı taşıyan “Connecting for Good” vizyonunun bir parçası olan bu eğitim programı, ülkemizin en geniş çaplı kodlama çalışmasını gerçekleştirecek.

Konferansları’nın yaratıcısı Richard Anderson, yıllardır paylaştığı bilgileri bir kitapta topladı. “TED Talks: The Official Guide to Public Speaking” başlıklı kitapta Anderson, topluluk önünde konuşma yapacak herkese şu iki tavsiyede bulunuyor: “Çözmek istediğiniz problemin, paylaşmak istediğiniz deneyimin, cevaplamak istediğiniz sorunun ne olduğunu ortaya koyun ve neden önemli olduğunu anlatın. Sunduğunuz her noktayı örneklerle, verilerle ve öykülerle destekleyin.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.