“2016’DA SOSYAL FAALİYET ALİYET PAYINI ARTIRACAĞIM”

Capital (Turkey) - - LİDERLİK -

yaptığım görüşmeler de takvimimde yer alıyor. Özel hayatıma haftada 1,5 günümü ayırabiliyorum.”

Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul, zamanlama konusunda o kadar detaycı ki, yaşadığı yeri bile programını aksatmayacak şekilde belirlemiş. Özkul, “İş yaşantımda sürekli seyahat ettiğim ve yurtdışından çok fazla konuğum geldiği için havaalanına ulaşılabilirlik benim için öncelik taşır. Bu nedenle uzun yıllardır Yeşilyurt’ta oturuyorum” diyor. Özkul, yurtiçinde ya da yurtdışında her yıl rutin olarak yaptığı yıllık değerlendirme toplantılarının ya da kongrelerin tarihlerini en az 6 ay öncesinden belirliyor. Yıllık genel planlamasını ise şöyle anlatıyor: “Haftalık planlamalarımda önemli görüşmelerimi Pazartesi günlerine almaya; daha gündelik konulardaki toplantıları ise Cuma günleri yapmaya çalışıyorum.”

DAHA AZ TOPLANTI

Tabii zaman yönetimi konusunda bu kadar katı olmayan liderler de var. Index Grup CEO’su Erol Bilecik, “Endüstrinin genel yapısındaki değişimler söz konusu olduğunda veya bir altyapı değişikliği meydana geldiğinde bu değişikliklerden kaynaklanan geçiş süreçlerini yönetirken yıllık planda zaman kaydırmalarımız olabiliyor” diyor. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın da verimli çalışabilmek için, beklenmedik gündem maddelerine göre planlarınızı esnetebilmek gerektiği inancında... Aydın 2015’te satış gö-

TOPLANTI, SEYAHAT

Yıllık zaman planlaması yaparken en çok şirket denetimlerine, yönetim kurulu toplantılarına ve seyahatlere vakit ayırıyorum. Randevular ve iş görüşmeleri de planlamamda önemli yer tutuyor. Ayda a bir gün konferans olabiliyor. Her haftanın ilk k günü pazartesileri holding merkezinde icra a kurulu veya yönetim toplantıları düzenliyoruz. uz.

HAFTALIK PLAN

Her Salı ve Çarşamba günü ünü İstanbul dışındaki şirketlerimizi ziyaret ediyorum. orum. Özellikle Ankara enerji grubu çalışmaları önemli nemli oranda ajandamda yer tutuyor. Ayda bir Biga’da Doğtaş ve Düzce’deki Kelebek tesislerini ziyaret ediyorum. Perşembe, Cuma günleri ise randevuları planlarız. Cumartesileri home ofis çalışıyorum. Bu yıl sosyal faaliyetlere ayırdığım zamanı artırmayı planlıyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.