DOĞTAŞKELEBEK MOBİLYA YKB.

Capital (Turkey) - - LİDERLİK -

rüşmeleri nedeniyle birleşme ve satın alımlara çok zaman ayırmış. Bu yıl iş geliştirmeye daha çok vakit harcayacağını anlatıyor. Genel hatlarıyla 2016 planlamasını ise şöyle aktarıyor: “Bu yıl içinde zaman planlamamın en belirgin maddesi Euro 2016. Şirket dışı görüşme toplantılarımızın neredeyse sıfır olduğunu söyleyebilirim. Kendim de dâhil çalışanların toplantıya gidip gelirken yolda zaman harcamasını istemiyorum. Üst yönetimle ilgili konulara ve görüşmelere her hafta yarım günümü ayırıyorum. Özel yaşam ve hobilere de olabildiğince çok vakit yaratıyorum.”

Aydın gibi 2016’da toplantılar konusunda inisiyatif alan bir başka isim de GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı… Kantarcı geçtiğimiz yıl, GittiGidiyor genel müdürü olarak göreve başladıktan sonraki altı aylık süreci yeni organizasyonel yapıyı oturtmakla geçirmiş. Bu yıl yapılanma sürecini tamamladıklarını ve yeni projelere odaklandıklarını anlatıyor. Kantarcı, “Bu yoğunluk nedeniyle zamanımı daha verimli kullanabilmek için artık gündemi belli, kısa sun sunumların yer aldığı, sonuç odaklı toplantılar gerçek gerçekleştiriyoruz” diyor.

HEP İŞ HEP İŞ

85 yaşınd yaşında Pet Holding’in kaptan köşkünde oturan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Günte Güntekin Köksal’a yıllık zaman planlamasını s sorduğumuzda, “Bizim neslin hemen heme hemen tamamında olduğu gibi benim için d de temel düşünce konusu her zaman iş olm olmuştur” diyor. Köksal ağırlıklı iş konuların nularına uygun olarak, her yılın eylül-temmuz aylarıay arasında ofis ağırlıklı çalışıyor. Faaliyetle Faaliyetlerinin kısmen yavaşladığı temmuzeylül aylarınd aylarında ise daha çok zamanını dinlenme ve tatil amaçl amaçlı olarak geçiriyor. Ancak bu dönemde de günlük ve dönemsel raporları tetkik ediyor ve gerekli tali talimatları üst yönetime iletiyor. Ayrıca, teknolojinin sağladığı her türlü imkândan da yararlanarak faaliyetlerinin günlük takibini yapıyor. Köksal 2016 yılında ise global ekonomideki gelişmeler ve Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle mevcut kaynaklarının rasyonel kullanımına ve uygulamadaki projelerin olumlu sonuçlanmasına yönelik çalışmalara daha fazla zaman ayıracağını anlatıyor.

DAVUT DOĞAN

GÜNTEKİN KÖKSAL

NEVZAT AYDIN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.