İNSAN ENERJİSİ PİRAMİDİNİN 4 KRİTİK BOYUTU

Capital (Turkey) - - LİDERLİK -

VÜCUDA DİKKAT

Programın kalbindeki “İnsan Enerjisi Piramidi” liderlerin tüm kapasitesini ortaya çıkarıyor. Dört boyutu var: İlki, piramidin temeli vücudunuzdur. Başka bir deyişle düzgün beslenmek, fiziksel olarak aktif olmak, yeterince uyumak, bunlar hep beyninize tekrar enerji verecek ve onu dinlendirecek şeyler. Bu, aslında sağlıklı olmanızla alakalı değil, enerjinizi yönetmekle alakalı.

POZİTİF OL

Bir sonraki boyut, duygusal olan. Dünya bize sabırsız, defansif olmanın kaçınılmaz olduğu mesajını veriyor ama aslında bir insan için ideal olan bu değil. İdeal olan, problemleri pozitif bir davranışla çözmek. Ayrıca dayanıklı olmayı öğrenmek de çok önemli. Liderler olarak karşılaşacağımız sorunlar yok olmayacak. Bu, daha az çalışmakla da alakalı değil problemlerimizin kendi kendine yok olmayacağını kabul etmekle alakalı.

ODAKLAN

Çoğu kişi onlara nasıl daha az çalışılacağını öğreteceğimizi sanıyor ama bu doğru değil. Size öğretmek isteğimiz şey, sorunlarla başa çıkabilmek. Kapasitenizi artırarak çıkabileceğiniz en yüksek kapasiteye ulaşmanızı sağlamak.

ZİHİNSEL

Sonraki boyut da zihinsel. Bu boyut size karmakarışık bir dünyada nasıl odaklanabileceğinizi öğretiyor. Bize aynı anda birçok iş yapmanın doğru olduğu söylendi ama beyinlerimiz pek o şekilde çalışmıyor. Enerjinizi yönetmeyi öğrendiğinizde yaptığınız şeye tamamen odaklanabilirsiniz. Zihinsel boyut size bunu öğretir. Son boyut da spiritüel olan. Bu boyutta insanlara onlar için gerçekten neyin önemli olduğunu soruyoruz. Bazıları için bu aileleridir, başkaları için arkadaşlarıdır, hobileridir. Ama size yön veren şey, her zaman sizden daha önemli bir şeydir. Piramidin dört boyutu bunlar.

Johnson & Johnson Human Performance Institute - Performans koçluğu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.