“ETKİLEŞİM KARŞILIKLIDIR”

Capital (Turkey) - - DIGITAL CEO -

KATKIM OLMUŞTUR

Yetiştirmek kelimesini kariyer bağlamında kullanmak istemem. Kimseyi ben yetiştirmedim, kimsenin beni yetiştirmediği gibi... Ama çok kişinin bende büyük emeği vardır. Kişiler, olaylar, ortamlar bizi çoğu kez birlikte yoğuruyor. Aynı şekilde umarım ki ben de benimle çalışmış arkadaşlarıma bazı katkılarda bulunabilmişimdir. Bu bağlamda “en uzun ve en yakın kimlerle çalıştım” diye yanıt verebilirim.

UZUN MESAİLER

Meslek hayatımın ilk 12 yılı Halis Komili ve Selçuk Erden ile adeta okul arkadaşlığımızın devamı olan sıcak bir ortamda geçti. Kuşkusuz birbirimizi etkiledik, birçok şeyi birlikte öğrendik. THY’de toplam 9 yıl Yusuf Bolayırlı ile çok yakın bir mesaimiz oldu. Bu ilişki şüphesiz ikimize de katkıda bulundu. Coca-Cola’da ise Ahmet Bozer’le iki kez halef-selef olduk ve uzun süre birlikte çalıştık. Pırıltılı zekası ve sınırsız pozitif enerjisiyle çok şeyi paylaştı. Umarım ben de kendisine bazı şeyler aktarabilmişimdir.

GENÇLERE AĞABEYLİK

Zikrettiğim isimler en uzun süre ve en yakın şekilde çalıştığım, dolayısıyla birbirimizi karşılıklı etkilediğimiz meslektaşlarımdır. Ayrıca kariyerlerinin başındaki veya üniversiteli birçok genç arkadaşıma da farklı ortam ve yoğunlukta ağabeylik yapmaya, bunu yaparken de onların dinamizminden ve taze bilgilerinden yararlanmaya çalıştım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.