K

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

ordsa Global CEO’su Cenk Alper’in basketbol tutkusu, ortaokul yıllarında Beyaz Gölge dizisiyle başladı. Üniversite yıllarında ODTÜ’nün basketbol takımında oynayan Alper, bu sporu iş hayatına da taşıyarak 2008 yılında şirketinin basketbol takımının kurulmasına önayak oldu. Şimdi de şirketlerin rekabet ettiği CBL’de (Corporate Basketball League) Kordsa Global takımıyla aktif olarak basketbol oynamaya devam ediyor. Çocuklarını da basketbola yönlendiren iş insanı, onlarla birlikte vakit geçirirken aynı zamanda antrenman da yapmış oluyor.

Basketbolun kişisel gelişimine çok önemli katkıları olduğunu ve takım oyunundan edindiği tecrübeleri profesyonel hayatına yansıttığını belirten Alper, “Basketbolda 24 saniye içerisinde karar verip uygulamak zorundasınız. İyi basketbol takımları, kendi kararını ve kendi stratejisini sahaya yansıtan ekipler olur. İş yaşamında da böyle” diyor.

Emeklilik hayalinin ise bir basketbol okulu açarak yoksul çocukları bu konuda eğitmek olduğunu söyleyen Kordsa Global CEO’su Cenk Alper’le basketbol hobisi hakkında yaptığımız keyifli sohbet şöyle: Basketbol tutkunuz nasıl başladı? Bence basketbol, dünyanın en güzel sporlarından bir tanesi. Hem fiziksel hem zihinsel olarak insanı çok geliştiriyor. Benim tutkum da ortaokul yıllarında başladı. Ortaokula yeni başladığımda Türkiye’de televizyon tek kanallıyken Beyaz Gölge adında bir basketbol dizisi vardı. Dizinin hayranlığıyla Ankara’da, Mülkiye Spor’da oynamaya başladım. Ancak babamın mesleği nedeniyle sürekli şehir değiştirmek zorunda kaldım. Bu nedenle bir takımda oynayıp profesyonelleşme şansım olmadı ama gittiğim her okulun takımında oynadım. Üniversitede ODTÜ’nün basketbol takımındaydım. İş hayatında da Kordsa’da kurduğumuz takımla devam ediyorum.

Herhalde basketbola İstanbul’da başlasaydım ve aynı yerde devam edebilseydim milli olurdum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.