BASKETBOL OKULU PROJESİ

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

KOÇLUK YAPACAĞIM

Emekli olduğumda yapmayı düşündüğüm bir basketbol okulu projesi var. Özellikle yoksul bir bölgede basketbol takımı yaratmak hayalim. Çocuklara koçluk yapmak istiyorum. Basketbolun, ülkenin kaynaşması için bir araç olacağını düşünüyorum.

İLHAM KAYNAĞIM

Bu hayalde oğlumun okulunun bir projesi etkili oldu. Koç Lisesi 3 yıldır “Doğudan Batıya Basketbol” diye bir faaliyet düzenleniyor. Doğu Anadolu’dan ve Avrupa’dan takımlar her yıl basketbol festivalinde bir araya geliyor. Çocuklar bu etkinlikte kaynaşıyor.

SOSYAL SORUMLULUK

Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçireceğim. Çocukların hayatında bir fark yaratmak istiyorum. Bugün cesaret edemememin sebebi ayıracak vaktimin olmaması.

Yöneticilikte en önemli şey, zaman ve enerji planlaması. Takımımızın haftada iki akşam idmanı oluyor. Onlardan en azından bir tanesini yakalamaya çalışıyorum. Haftada 2-3 kere de çocuklarımla oynuyorum. Şu anda Kordsa’da basketbol oynarken profesyonel koçumuz sayesinde kendimi çok geliştirme fırsatım oldu. 40’ından sonra da öğreniliyormuş.

Akşamları antrenmanlar için vakit bulduğunuzu belirttiniz. Bu durumda güne erken başladığınızı söyleyebilir miyiz?

Günde ortalama 6 saat uyuyorum. 06:00’da kalkıp 7:30 gibi ofiste oluyorum. Ofisin kapısını ben açıyorum diyebilirim. Yoğun olduğum günlerde 4:30 gibi kalkıp evde sakin kafayla çalıştıktan sonra ofise gidiyorum. Dolayısıyla akşam saatlerini basketbola ayırabiliyorum. Yaz günlerinde hava geç karardığı için çocuklarımla yemekten sonra çıkıp oynuyoruz. Şimdi oğlumun oynadığı Fenerbahçe grubundaki velileri organize ediyorum. Çocuklar idmandayken biz de kendi aramızda basketbol oynamayı düşünüyoruz. İnsan yapmak istedikten sonra yer ve zaman önemli değil. Çocuklarınızın basketbola yönelmesi nasıl oldu? Biz 5 yıl yurtdışında yaşadık. Türkiye’ye döndüğümüzde büyük oğlum ilkokul 4’üncü sınıftaydı. Öncelikle okuluna daha iyi adapte olabilmesi ve arkadaşlarıyla kaynaşması için basketbola yönlendirdik. Sonra ikinci oğlum da ağabeyini takip etti. 5 yaşında da o başladı ama boynuz kulağı geçti diyebilirim. Şimdi büyük oğlum 17, küçük oğlum 13 yaşında.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.