“HER İKİSİNDE DE İŞİN UCUNU BIRAKAMAZSINIZ”

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

KARARSIZ OLAMAZSIN

Basketbolda 24 saniye içinde karar verip kararınızı uygulamak zorundasınız. Eğer kararı siz vermezseniz rakibinizin kararını uygulamak zorunda kalırsınız. İş yaşamında da böyle... Arkadaşlar hızlı karar verdiğimi ve enerjik olduğumu söylüyor. Bunun basketboldan gelen bir etki olduğunu düşünüyorum.

SONUNA KADAR DEVAM

Basketbolda bırakın saniyeyi, saliseler kalsa bile oyun bitmiyor. Oyunun sonuna kadar kazandığınızdan emin olamadığınız için işin ucunu bırakmamalısınız. İş yaşamında da en ufak bir gevşemede rakipler önünüze geçebilir. Var olan durumu iyi değerlendirip kendi stratejimizi uygulamaya çalışmak, basketboldan alıp iş yaşamında uygulamaya çalıştığım özelliklerden biri. alanlarında ciddi bir sosyal camiamız oluştu. Özellikle basketbol velileri, 15-16 aile, birbirimizle iyi anlaşır durumdayız. İstanbul’da olduğumuz zaman birlikte sosyal faaliyetler yapıyoruz. Bunun dışında aileyle birlikte sinemaya gitmeyi seviyoruz.

Ailemle olabildiğince fazla vakit geçirmek için yollar arıyorum. Çocuklarımın da basketbola ilgili olması, hem onlarla vakit geçirmemi hem antrenman yapmamı sağlıyor. İki oğlumla beraber 8 yıldır hemen hemen her hafta sonu basketbol oynuyorum. Çocuklar öğrenirken benim de daha önce alaylı olarak öğrendiğim bilgiler belli bir metodolojiye oturuyor.

Yaz tatillerinizde genellikle nereye gidiyorsunuz? Klasik bir rotanız var mı?

6 yıldır düzenli olarak Bozcaada’ya gidiyoruz. Ben Bozcaada’nın mevsim dışı zamanını daha çok seviyorum. Sakinken Bozcaada gerçekten çok güzel oluyor. Eğer 2-3 aileyi denk getirebilirsek de 1-2 haftalık tekne turları yapıyoruz. Eski okul arkadaşlarımızdan oluşan bir grubumuz var. Bunun dışında bizi en mutlu eden şeylerden biri, yazın plansız tatile çıkmak. Arabaya binip hiçbir plan olmadan kasaba kasaba, şehir şehir dolaşmayı seviyoruz. Nerede ne zaman kaç gün duracağımıza o an karar veriyoruz. Yurtdışına ise genellikle eşimle birlikte kaçamak yapıyoruz. En çok Tayland ve Endonezya’yı sevdik. Çocuklarla en çok keyif aldığımız tatil ise 3 yıl önce yaptığımız Güney Afrika turu oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.