“PERAKENDECİLERİN GÜÇ BİRLİĞİNİ OLUŞTURDUK”

ZAFER KURŞUN / TAMPF BAŞKANI

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA -

ÇATI ÖRGÜT Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF), tüm alışveriş merkezlerini ve perakendecileri temsil eden 5 sektörel derneğin çatı kuruluşu olarak Temmuz 2013 tarihinde kuruldu. Dernekler kendi faaliyetlerinin yanı sıra ortak konularda güç birliği oluşturmak amacıyla Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) çatısı altında buluştu.

EN GÜÇLÜ TEMSİLİYET Beş derneğimize 600’ün üstünde sektör şirketi kayıtlı. TAMPF ülkemizde organize perakendenin en güçlü temsiliyetini yerine getiriyor. Hazır giyim, alışveriş merkezleri, gıda perakendeciliği, kategori mağazacılığı ve restoranlar gibi organize perakendenin tüm aktörlerini temsil ediyoruz.

10 GLOBAL MARKA HEDEFİMİZ Uzun vadede global dünya markalarının en az 10 tanesinin federasyon çatısı altından çıkması hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bunlarla birlikte sektörün düzenlenmesi noktasında mevzuat çalışmalarında görüş ve önerilerimizi ortak bir görüşle hazırlayarak, düzenlemelerle ülke ekonomisinin ve sektörün gelişerek güçlenmesi için çaba gösteriyoruz. Sektörün kamu ve kamuoyu ile ilişkileri, eğitim, araştırma, mevzuat ve koordinasyon noktasında sektöre katkı sağlanması başlıca hedeflerimiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.