“EĞİTİMDE FARKLI İCRA”

HÜSNÜ ÖZYEĞİN / FİBA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Capital (Turkey) - - MEHMET OGUTCU -

EN DEĞERLİ YATIRIM Yapılacak en değerli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna inanıyorum. Türkiye’de herkesin nitelikli eğitime erişmesi sonucunda beşeri sermayemizin ve ülkemizin daha iyi gelişeceğine inanıyorum. Bu nedenle ailemiz için en önemli konu eğitim olmuştur ve sosyal yatırımlarımızı en fazla eğitim alanında gerçekleştiriyoruz. Eğitim konusuna odaklansak bile bu alanda bağışçılığımızı çok farklı şekillerde icra ettik.

BURSLARLA BAŞLADIM Ben de birçok insan gibi ilk çalışmaya başladığım günlerde maddi ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vererek hayır işlerine başladım. Zaman içinde daha fazlasını yapmak istediğimi anladım. Finansbank’ı kurduktan 2 yıl sonra vakıf kurdum ve yıllar içinde burs sayıları 10 binleri geçti. Daha sonra en ihtiyaç sahibi bölgelerde okul yapımı, yurt yapımı ile eğitime yatırımlarımıza devam ettik.

ANNE BABALARI EĞİTİYORUZ Eşim Ayşen Özyeğin’in kurduğu Anne Çocuk Eğitim Vakfı ile binaların ötesinde toplumun bireylerine özellikle okul öncesi yaş çocuklarına eğitim programları ile ulaşmaya başladık. Anne babaları eğitiyoruz çünkü anne baba çocuklarını iyi şekilde yetiştirirse onlara eşit fırsatlar sunarsa toplumun yapı taşlarının güçleneceğine inanıyoruz. Bugün 1,5 milyon kişiye doğrudan etki etmenin gururunu yaşıyoruz.

EN ÖNEMLİ YATIRIMIM En önemli yatırımım Özyeğin Üniversitesi olmuştur. Sekiz yıl önce üniversiteyi kurduğumda amacım benden sonra nesiller boyunca devam edecek ve güçlenecek Türkiye’de nitelikli bir yükseköğretim kurumunu kurmak ve araştırmaları ve eğitimiyle Türkiye’nin beşeri sermayesini güçlendirmekti. Bugün yaklaşık 7 bin öğrenciyle bu hayalime yaklaşıyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.