“AVRUPALI BİZİM GİBİ RİSK ALMIYOR”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

“RİSK ALIYORUZ” Her gün risk alıyoruz. Örneğin bugün Rusya’ya gidip yatırım yapmamız aslında bir risk. Rusya’da yılın başında 4 tane kontrat imzaladım. Rusya gibi bugün halen Irak’a yatırım yapmamız bakıldığında bir risk.

RİSKİ YÖNETMEK Bu konjonktürde bu kadar mağaza açmak da bir risk. Ancak bu riskleri yönetebilecek potansiyelin, kaynakların varsa riski fırsata dönüştürebiliyorsun. Sonuçta bu riskli ortamı akıllıca değerlendirmemiz gerekiyor. Ancak risk almak her firma için doğru olmayabilir.

“GERİDEN GELİYORUZ” Avrupalılar bugün bu riskli ortamı değerlendirmez. Bir Avrupalı bugün kalkıp da Rusya’da, Irak’ta mağaza açmaz. Biz Türk firmaları olarak geriden geldiğimiz için onları yakalayabilmek için belli bir oranda risk almak zorundayız. Biz de bunu yapıyoruz.

“RİSK ALMADAN BÜYÜNMÜYOR” Risk almadan büyümek imkansız. Yarın Rusya’daki mağazaya kilit vurulduğunda firmanın yüzebiliyor olması lazım. 3-4 ülkede mağazanızı kapattığınızda geminiz yüzebiliyorsa aldığınız risk problem değil demektir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.