CEO’LARA ÖZEL TÜYOLAR

KAHVALTIDA AVOKADO Avokado, içerdiği sağlıklı yağlarla hem kalp sağlığını korur ve geliştirir hem uzun süre tok kalmaya yardımcı olur. Kahvaltıda tüketilen diğer besinlerin de vücutta daha etkili kullanılmasını sağlar.

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

Yoğun iş hayatı, karar verme süreçleri, yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri derken CEO’ların sağlıklı bir yaşam reçetesi sürdürmesi her zaman çok kolay olmuyor. Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, CEO’lara kolayca uygulayabilecekleri şu önerilerde bulunuyor:

ANTİOKSİDAN MEYVELER Antioksidanlar, yaşlanma sürecini yavaşlatır ve vücudumuzu toksinlerden arındırır. Günde 1 avuç böğürtlen, yaban mersini, kiraz gibi koyu kırmızı-mor meyvelerden tüketmek her sabah zinde uyanmanıza yardımcı olacak.

1 FİNCAN MATCHA ÇAYI Zen Budistlerinin sakin kalmak için tercih etti Matcha çayının yaratıcılığı desteklediğini bilimsel araştırmalar da gösteriyor. Günde 1 fincan Matcha çayı, iş yoğunluğundan etkilenmemek ve karar verme sürecini kolaylaştırmak için birebir.

FARKINDALIK MEDİTASYONU Günde 5-8 dakika süresince sessiz bir ortamda sadece sakin ve hiçbir şey yapmadan durmanın bile öfke, stres ve heyecan durumlarına bağlı oluşan duygusal yemeleri azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.