FESTİVAL BAŞLIYOR!

İstanbul Shopping Fest, 1-31 Temmuz tarihleri arasında 6’ncı kez düzenlenecek. Türkiye’nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi olarak tanımlanan festival, bir yandan alışveriş turizminde İstanbul’un konumunu yukarı taşırken bir yan

Capital (Turkey) - - ETKİNLİK -

1-31 TEMMUZ tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye’nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi İstanbul Shopping Fest (ISF), Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası işbirliğiyle bu yıl 6’ncı kez düzenleniyor.

Akasya, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Akmerkez, İstanbul Cevahir, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstinyePark, Kanyon, Mall of İstanbul, ÖzdilekPark İstanbul, Palladium Alışveriş Merkezi ve Zorlu Center, bu yıl festivalin sürprizlerinin yayıldığı adresler olarak gösteriliyor. Ayrıca festival kapsamında anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapanlar, 100 TL’lik her alışverişte, Mercedes Vito Tourer çekilişine bir katılım hakkı kazanacak. Festivalin gelenekselleşen “Efsane İndirim Günü”, 2 Temmuz’da Mall of İstanbul’da olacak. 350 mağazada binlerce marka 21:00-24:00 saatleri arasında çok özel fiyatlar ve indirim oranları sunacak. 21.15’te ise Murat Boz açık hava konserinde sahne alacak.

ÇİFTE BAYRAM

Festivalin ilk 5 yılını değerlendiren İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Shopping Fest’in artık olgunluk dönemine eriştiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

“İstanbul Shopping Fest’in hem perakende hem turizm sektörü bakımından ülke ekonomisine katkısı büyük. Temmuzda İstanbul’a gelecek misafirlerimizi, küresel markalar, yerel lezzetler ve medeniyetleri buluşturan bir kültürle karşılayacağız. Ayrıca bu yıl İstanbul Shopping Fest, Ramazan Bayramı’nı da kapsıyor. Hedefimiz, İstanbul’a çifte bayram mutluluğunu yaşatmak.”

ALIŞVERİŞİN BAŞKENTİ

İstanbul Shopping Fest Genel Müdürü Hicran Özbük ise değerlendirmesinde festivalin uluslararası bir proje olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Tarih boyunca ticaretin en önemli duraklarından biri olan İstanbul’un göbeğindeki Kapalıçarşı, dünyanın en eski alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. İSF de yüzyıllar boyunca ticaretin, alışverişin başkenti unvanını hak eden İstanbul’da, kentin ruhuna işlemiş bir geleneğin canlandırılmasına hizmet ediyor. Hedefimiz, tarihi, kültürü ve gastronomisiyle bir dünya markası olan İstanbul’u farklı bir özelliğiyle daha öne çıkararak bölgenin alışveriş merkezi haline getirmek.”

İbrahim Çağlar Hicran Özbük

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.