DÖRDÜNCÜ’NÜN AJANDASI Bu yıl ciroda dolar bazında yüzde 6-7 oranında büyüme öngörüyoruz. Faaliyet kârlılığında büyüme hedefimiz ise yüzde 20-25.

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞI -

Geçtiğimiz 3 yılda grup olarak ne kadarlık bir yatırım yaptınız?

Geçen yıl 300 milyon dolar yatırım yaptık. Aslına bakarsanız yılda 300 milyon dolar civarı yatırım yaparak ilerliyoruz. Bu yıl da yine bu kadarlık bir yatırım yapacağız.

Bu yıl 300 milyon dolarlık yatırımın adresi ne olacak? Kimya sektörü olacak. Akkim’i 3 yılda 2 katı büyüttünüz. Şimdi hedefiniz 1 milyar dolarlık bir şirket yapmak. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Büyümemiz hem satın almalarla hem organik şekilde gerçekleşiyor. Örneğin son olarak kimya sektöründe Gizem Frit isimli şirketi satın aldık. Geçen yıl dünyada 4 şirketin yaptığı, suların tekrar kullanılabilmesi anlamında çok ileri teknoloji bir ürün geliştirdik. Onun getirdiği bir organik büyüme olacak. İnorganik büyümeler de devam edecek. 1 milyar dolarlık bir hedef koyarsanız kısa bir sürede inorganik büyüme kaçınılmaz.

İnorganik büyüme konusunda hedefinizde ne tür şirketler var? Bunu zaman içinde göreceğiz. Enerjide ilk 7’nin içindesiniz. Daha önce

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.