“TEKNOLOJİYLE GÜCÜMÜZÜ ARTIRDIK”

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA - TAMER SAKA / KİBAR HOLDİNG CEO’SU

İŞ SÜREÇLERİ İYİLEŞTİRİLDİ

Son 10 yılda faaliyet gösterdiğimiz alanlarda teknolojiye yaptığımız yatırımlarla gücümüzü artırdık. Artan iş gücümüze paralel olarak istihdama da yatırım yaptık. Aynı şekilde 10 yılda gerçekleştirdiğimiz güçlü büyümenin ardında iş süreçlerimizde yaptığımız iyileştirmelerin de payı büyük.

AMBALAJDA KAPASİTE ARTIŞI

Türkiye’nin en çok ihracat yapan 4’üncü şirketi olan Kibar Holding, 2015’te 23 milyar TL olan cirosunu 2023 yılında 50 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyor. İspak Ambalaj, 200 milyon TL’lik yatırımla üretim kapasitesini 3 katına çıkaracak. Aynı zamanda 800 milyon dolarlık alüminyum yatırımı yapmaya hazırlanıyoruz. Bu yatırımla ciroyu 1 milyar dolar yani 4’te 1’i kadar artıracağız.

ATILIM YILI

2016’yı grup şirketleri için bir atılım yılı olarak tanımlıyoruz. Assan Alüminyum ile Türkiye’nin ilk modern ve geniş alüminyum sıcak haddeleme tesisi yatırımını gerçekleştireceğiz. Uzay, savunma, havacılık, ulaşım ve özel paketleme sektörlerine ve katma değeri yüksek alanlara yönelik 260 bin ton kapasiteli entegre bir tesis planlıyoruz.

GENEL MÜDÜRLER DEĞİŞTİ

Bu yıl da ciroda yüzde 15’lik bir büyümeye imza atmayı öngörüyoruz. Grup şirketlerimiz, insan kaynağı bakımından da ciddi bir dönüşümden geçiyor. Son 3 yılda şirket genel müdürlerinin yüzde 80’i değişti. Bu değişim iş sonuçlarına pozitif yansıdı, kârlılık yüzde 100 ciro yüzde 30-40 civarında arttı. kanı Cengiz Biçer, mücevheratta dünya markası olmaya odaklandıklarını anlatıyor. Diğer işlerinin büyümelerine katkısını şöyle açıklıyor: “Lojistikte Transal ve Galata Denizcilik ile sektöre iddialı bir giriş yaptık. 10 yıl içinde finans sektöründe de istikrarlı şekilde büyüdük. Creditwes Bank Kıbrıs da Kuzey Kıbrıs’ın en büyük bankası haline geldi. 2007 yılında 240 milyon TL olan aktif büyüklük 2015 yılında 1.768 milyar TL’ye ulaşarak Kıbrıs’ta bankacılık sektöründe büyük pazar payına ulaştı.” CENGİZ BİÇER

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.