“SAĞLIK PROJELERİNDE FARK YARATACAĞIZ”

Bilkent Holding şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri alanlarında hizmet veriyor. 8 yıl gibi kısa bir sürede 5 bin personele ulaşan şirket, kamu özel sektör ortaklığı

Capital (Turkey) - - İLLERE GÖRE DAĞILIM -

“Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, Bilkent Holding’e bağlı olarak 2008 yılında temizlik başta olmak üzere destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri alanlarında hizmet vermek amacıyla kuruldu. 8 yıl gibi kısa bir sürede 5 bini aşan personelimizle 200’e yakın kurumsal müşteriye, 78 ilimizde 1.700 noktada hizmet veren, sektörde dikkat çeken bir şirket konumuna geldik. Kısa sürede tamamen organik büyümeyle bu seviyeye ulaşan yüzde 100 yerli bir şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Artık günümüzde birçok şirket, ana faaliyet konularına daha fazla zaman ayırabilmek, varlıklarını daha iyi yönetebilmek, risk ve maliyetlerini düşürmek ve bunlara bağlı sorunları ortadan kaldırmak için destek hizmetleri ve tesis yönetimi konularında hizmet sunan firmalarla çalışmayı tercih ediyor. Biz de bu noktada uzman ekiplerimiz ve kaliteli hizmetlerimizle devreye giriyoruz.

Destek hizmetleri sektöründe, hizmetler portföyünün genişliği müşteriler için her hizmetin alınabileceği tek bir çözüm ortağı olabilmek büyük önem taşıyor. Bu hedefle yapılanan Tepe Servis, temizlik ve destek hizmetlerine ilaveten entegre tesis yönetimi, akıllı kart ve çağrı merkezi hizmetleri de sunuyor. Amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz hizmetlerimiz tesis yönetimi, temizlik ve destek hizmetleridir. Bu iki alanda oldukça iddialıyız.

Sunduğumuz entegre tesis yönetimi hizmetleriyle tamamen profesyonel bir yönetim anlayışı gerektiren tesislerin idari süreçlerini devralmakla kalmıyor, yönetim maliyetlerini düşürmek ve daha iyi ortamlar yaratmak amacıyla ihtiyaçlara dönük çalışmalar da yürütüyoruz. Şu anda 3 ulusal bankadaki hizmetlerimize ilaveten, kamu özel sektör ortaklığı kapsamında açılacak şehir has- taneleri veya entegre sağlık kampüsleri olarak da ifade edilen projelere, P2 paketi içerisinde yer alan tıbbi olmayan destek hizmetlerine odaklanmış durumdayız.

Kamu özel sektör ortaklığı yöntemiyle hastane ve sağlık tesislerinin planlanması yaklaşık 20 yıl önce İngiltere’de başlatılan bir model. Ülkemizde şehir hastanesi olarak projelendirilmiş olan toplam 34 kamu özel sektör ortaklığı projesi bulunuyor. Yani Türkiye çapında 42 bin 896 yataklık bir sağlık yatırımından söz ediyoruz. Şehir hastanesi konseptini, o şehirde verilebilecek sağlık hizmetlerinin tamamının sağlandığı bir hastane kompleksi olarak düşünebilirsiniz. Sözleşmeleri imzalanan 18 projenin 2016 bitmeden hizmete girmesi beklenenlerin üçünde Tepe Servis olarak hizmet vereceğiz. Söz konusu üç projenin toplam yatak kapasitesi ise 2 bin 480’dir.

Şehir hastanelerinde sunulacak hizmetlerin kapsamı konu “sağlık” olduğu için özel bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektiriyor. Özellikle hastane kampüslerinin işletim süreçlerinin çok daha çağdaş ve profesyonel yürütülecek olması, hizmet verecek kuruluşların da aynı seviyede kurumsal ve profesyonel bir olgunluğa ulaşmış olmasını gerektiriyor. Tepe Servis, genç yaşına rağmen Bilkent Holding kuruluşu olarak bu alanda liderlerin arasında yerini aldı.

Her türlü projede hizmet sunmaya yetkin ve gerekli know-how’a sahip bir şirket olarak daha pek çok farklı PPP projesinde fark yaratacağız. Şirket içi yapılanmamızda sadece bu özel projeler için çalışacak ekipler oluşturduk ve ayrı bir departman kurduk.

Şu anda Türkiye’nin ilk PPP hastanesi Mersin Entegre Sağlık Kampüsü, Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi için çalışmalarımıza başladık. Bir diğer PPP projesi için de imza sürecindeyiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.