“5 YILDA 4,1 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

DEVAM EDEN PROJELER

Nef’in şu anda şantiyesi devam eden 10 projesi bulunuyor. Bu projelerimizde de toplamda 6 bin 584 konut inşa ediliyoruz.

7 PROJE TESLİM EDİLECEK

Nef Kağıthane 03 (B Blok), Nef Merter 13, Nef Kağıthane 08, Nef Points 98, Nef Şişli 25, Nef Points 04, Nef Merter 12 (B Blok - Ofis Bloğu) olmak üzere yapımı devam eden 7 projemizi bu yıl içinde teslim edeceğiz. Nef Ataköy 22, Nef Sütlüce ve İnistanbul (İş GYO & Nef) projemizinse inşaatları devam ediyor.

YENİ PROJELER HANGİLERİ?

Bu yıl Bahçelievler, Bodrum, Ataköy ve Anadolu Yakası’nda Maltepe-Kartal civarında yeni bir projeye başlayacağız. Ayrıca yıl içinde Nef New York projesinin lansmanını yapmayı planlıyoruz. Yurtdışında hayata geçecek ilk projemiz olan Nef New York’la birlikte şu anda geliştirilme süreci devam eden Amerika ve Almanya’daki projelerimizin de detaylarını netleştirmiş olmayı hedefliyoruz.

BAHÇELİEVLER’DE YENİ PROJE

Topkapı’da İş GYO ile ortak geliştirdiğimiz yeni bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Önümüzdeki dönemde Beykoz, Güneşli, Sütlüce, Kağıthane ve Seyrantepe’de yeni projelerimiz olacak.

GLOBAL MARKA HEDEFİ

Global marka olma yolunda önümüzdeki dönemde yurtdışında ve yurtiçinde toplam 4,1 milyar TL değere sahip proje üreteceğiz. Yatırımlarımıza devam ederken finansal gücümüzü koruyacak ve artıracak sürdürülebilir büyüme stratejilerine odaklanıyoruz. Değişen dünyanın yeni dertlerine derman olmaya devam edeceğiz.

Genelde arsa alarak iş yapıyoruz. Beykoz’da Boğaz manzaralı yer topluyoruz. Beykoz konaklarının yanında 300 dönüm yer aldık. Beykoz’da Boğaz manzaralı 200 dönüm başka bir arsamız daha var. Bahçelievler, Güneşli, Kağıthane, Maltepe ve Seyrantepe de arsa aldığımız bölgeler arasında. Gelecek planlarınızda Anadolu var mı? Şu anda Anadolu’da yokuz. Ancak İstanbul dışında Anadolu’nun gelişmiş illerinde projeler geliştirmek için çalışmalarımıza başladık. 2016, Anadolu’ya yayılma adına önemli bir gelişim yılımız olacak. Bodrum Yalıkavak’ta 100 bin metrekare arsa alanı üzerinde, dünya çapında ses getirecek farklı bir yazlık konseptiyle yeni bir projeye başlıyoruz. Dünyaca ünlü bir otel zincirinin de proje içinde yer alacağı ve yaratıcı bakış açımızla geliştireceğimiz proje ile oyunun kurallarını yeniden tanımlamayı hedefliyoruz. 300 milyon Euro’luk bir yatırım olacak.

Bodrum dışında Anadolu’da hangi şehirler hedefinizde?

Bodrum dışında ilk etapta İzmir, Ankara, Denizli ve Eskişehir gibi şehirlerde yeni projeler planlıyoruz. Öncelikli 10 il belirledik. 2017’de Anadolu’da projemiz olacak. Nef’i gelecekte nerede görüyorsunuz? Gayrimenkul sektöründen dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi çıkacak. Buna gönülden inanıyorum. Bu şirketin de Nef olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz düşündüklerimizin ve stratejimizin bir kısımını bile yapabilirsek Türkiye’nin en büyük ilk 5 cirolu şirketinden biri olma potasiyelimiz oldukça yüksek.

Nef 4 yılda 1 milyar TL’ye ulaştı. 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

5 yıl önce bulduğumuz, iş planlarımıza dahil ettiğimiz iki buluşumuz var. Planlamasını yaptık. Eylülde lansmanını yapacağız. Bu buluşlar bizi uluslararası marka yapmak için başka bir noktaya taşıyacak. 10 yıl sonra uluslararası bir şirket olma yolunda oldukça mesafe kat etmiş olmak istiyoruz. İkinci 5 yılda başka hedefiniz var mı? Nef markasıyla 5 yıl içinde ABD ve Avrupa’nın 10 metropolünde yer almayı hedefliyoruz. Başta New York ve Chicago olmak üzere ABD’nin, öncelikli olarak Londra, Paris, Berlin ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın metropollerinde yapacağımız projelerde yine yepyeni ünlü tasarımcılarla çalışacağız. Yaptıklarımızdan aldığımız motivasyonla hedeflerimiz çok büyük. Dünyadaki ilk uluslararası gayrimenkul markası olma vizyonumuzla çıktığımız yolda, çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.