SENBİR DANIŞMANLIK MARKA STRATEJİSTİ

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Son 5 yılla kıyaslandığında CMO’ların ajandalarında birkaç önemli başlığın öne çıktığını görüyoruz. Geçmişte en önemli dış pazarlar olarak hayatlarında yer eden gelişmekte olan ülkelerde, pazar şartlarını zorlaştıran siyasi ve ekonomik çalkantılar nedeniyle daha sıklıkla “risk yönetimi” yapmaya başladılar.

ÇEKİCİLİK ANALİZİ

Siyasi ve ekonomik çalkantıların olduğu pazarlardaki daralma nedeniyle, geçmişte öncelik vermedikleri pazarlarda arayışlarını hızlandırdılar ve yeni pazarlar için daha fazla “pazar çekicilik” analizi yapıyorlar. Ayrıca performans temelli dijital medyaya daha çok yatırım yapmaya başladılar.

GENÇLİĞİ KAZANMAK

Artık onlar için gençliği kazanmanın ve geleceği teminat altına almanın yollarından biri de “Native Advertising”. Tüketiciyle iletişim ve etkileşim kurmanın günümüz dünyasında farklılıklarına gelince...

EN BÜYÜK FARK

En büyük farklılık şüphesiz tüketicinin markaya dair düşüncelerine cevap verebilmek. Çünkü bugünün etkileşim anlayışı bunu gerektiriyor. Bu etkileşimin bir parçası da CMO’lar. Zira markanın pazarlamaya dair her türlü yaklaşımı hakkında konuşabilen bugünün tüketicisi, CMO’lardan bizzat cevap bekliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.