/ UNİLEVER KİŞİSEL BAKIM PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

Capital (Turkey) - - PAZARLAMA -

MECRA ÇEŞİTLENDİ

Kişisel bakımda çok geniş bir kitleye sesleniyoruz. Bu sebeple bizim için en uygun mecraların başında her zaman TV geliyor. Ancak farklı yaş grupları, kadın erkek kullanıcılar, metropollerde yaşayanlar, coğrafi konum farklılıkları, mevsimsel değişiklikler gibi birçok etken nedeniyle mecra kullanımımızı çeşitlendirmeye ve yeniliklere açık olmaya özen gösteriyoruz.

NET HEDEFLEME

Bununla birlikte dijitalin çok daha net bir hedeflemesi var. Teknolojik gelişmelerle de hem ses getirecek hem doğru hedeflemeleri yapacak hem de medya odaklı işler için dijital her zaman vazgeçilmezimiz. Geçmişle kıyaslandığında tüketicimize daha fazla dokunabildiğimiz bir iletişim şekli var günümüzde. Artık tüketicilerin konuştuğu bir dönemdeyiz.

EN ÖNEMLİ DEĞİŞİM

Pazarlamada gerçekleşen en önemli değişim, dijitalleşen dünyayla birlikte her ürün ve servisin internet ve sosyal medya sayesinde neredeyse tüm farklı tüketici segementlerine erişmesi yani daha başka bir deyişle pazarlamanın temellerinden biri olan segmentasyonun tanımının değişmesi. Bu nedenle de dijital dünya kendi içinde sosyal medya, display, search, video gibi platformlarla profil hedefleyecek. Bunu tüketiciye sıcak gelecek bir şekilde yapabiliyor olmak da önümüzdeki dönemde rekabette belirleyici olacak.

HANDEM ÇELENKLER

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.