BECHTEL MÜHENDİSİ (ALARKO GRUBU 3. KUŞAK ÜYESİ)

Capital (Turkey) - - VELİAHTLAR -

DEMİRYOLLARINDA ÇALIŞIYORUM

Amerika’nın New York eyaletindeki Columbia Üniversitesi’nde bulundum ve 2014 yılında inşaat mühendisi olarak mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarımda yaz tatillerinde farklı şirketlerde stajlar yaptım. Amerikan Bechtel inşaat şirketi bünyesinde İngiltere’deki demiryolları ve metroların modernizasyonunu kapsayan geniş bir program üzerinde çalışarak başladım.

TÜRKİYE’YE DÖNÜŞ YAKIN ÖNEMLİ DENEYİM

Londra’da yaşıyorum ve metro ve demiryolları projelerinde farklı rollerde çalışıyorum. Farklı alanlarda çalışmak da bütünü meydana getiren özerk parçaları daha iyi anlamaya olanak veriyor. Bechtel, dünyanın önde gelen mühendislerinin yer aldığı, Avustralya’dan Romanya’ya 160 ülkede 25.000 irili ufaklı projeyi yöneten bir dev.

Bu iş yapış şekillerini öğrenmek ve tamamen kurumsal prensiplerle yönetilen global bir sektör liderinin işleyişini anlamak değerli bir kazanım oluyor. Bechtel benim için iyi bir okul. Kariyer hedefim aileme, topluma ve insanlığa faydalı ve hayırlı olmak. Bunun için yakın zamanda Türkiye’ye dönmeyi ve yurtdışında öğrendiklerimi uygulamaya almayı hedefliyorum. Grubu’na davet edilmiş. Askerden dönünce grupta işe başlamış. Batı Anadolu Grubu’nda 10 yıldır çalışan Ünal, bugün genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu görevli üyesi olarak görev yapıyor. Grupta çok önemli işlere imza atan Ünal, “Arge Danışmanlık’ta edindiğim tecrübenin, ilk patronum Dr. Yılmaz Argüden’in ve Arge Danışmanlık’taki müdürüm Burak Erşahin’in çok faydasını gördüm, hala da görüyorum” diyor.

PROFESYONEL BAKIŞ AÇISI!

Zeynep Doğan, merhum Hasan Doğan’ın kızı… Doğan da aile şirketi Gürmen Group’ta, Ramsey ve Kip İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Doğan, aile şirketlerinde çalışmadan önce başka şirketlerde önemli deneyimler edindi. Koç Üniversitesi’nde işletme eğitimi alan Doğan, Erasmus öğrenci değişim programıyla bir yıl Milano’da kaldı ve İtalya’da Bocconi Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yüksek lisansını ise Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi yönetimi üzerine yaptı.

CEM GARİH

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.