AKFEN HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Capital (Turkey) - - VELİAHTLAR -

ÇOK ŞEY KATTI

Deutsche Bank’ta yaklaşık bir yıl kadar çalıştım. Burada geçirdiğim bir yıllık süreç mesleki açıdan bana çok şey kattı. Deutsche Bank öncesinde de iş deneyimim vardı. Çünkü bizim aile kültürümüzde iş her zaman olmuştur. Örneğin üniversite yıllarımın yaz tatillerinde Akfen’de staj mahiyetinde çalışıyordum.

GELECEĞİN YÖNETİCİSİ

Deutsche Bank’taki bir yıllık iş deneyimimin ardından 2010 yılında Türkiye’ye döndüm ve TAV Havalimanları bünyesinde çalışmaya başladım. TAV’da geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programı’na katıldım. Burada insan kaynakları, muhasebe, finans, bütçe ve yatırımcı ilişkileri gibi farklı bölümlerde görev yaptım. Orası benim için çok güzel bir oryantasyon ve hazırlık safhası oldu.

SÜREKLİ ÖĞRENİYORUM

2012 yılında Akfen Holding’e geçtim. Son dönemde İDO ile yakından ilgileniyorum. Şirketlerimizin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve marka değerlerinin uzun yıllar korunabilmesini kendime görev edindim. Ayrıca hukukçular ve bankacılar gibi çok değerli insanlarla çalışıyorum. Onlardan çok şey öğreniyorum. Yeni bir şeyler öğrenebileceğimi düşündüğüm ortamlara, daha istekli ve heyecan duyarak katılıyorum.

Gümüşer, şu an aile şirketinde finans, finansal raporlama ve ithalat-ihracat operasyonlarının yönetiminde yer alıyor.

AİLE İŞİNİ YUKARIYA TAŞIYORLAR

Lucis Global Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Öztanık, aile işi olan otelcilikle hep iç içe büyüdü ama aile işi dışında deneyime de önem verdi. Garanti Bankası’nda staj yaptı, Koçbank’ta da kısa bir süre çalıştı. Bugün otellerin başında olan Öztanık, aile işi dışında edindiği deneyimlerden öğrendiklerini şöyle

PELİN AKIN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.