“FOTOĞRAFLA ZİHNİMİ TEMİZLİYORUM”

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

İŞ YAŞAMINA ETKİSİ

Bizim için en önemli şeylerden biri, zihnimizin temizlenmesi. Zihnimiz temizlenmeli ki biz tekrar şarj olup işimizin başına gelebilelim. Bu konuda bana çok iyi imkan veriyor. Fotoğrafçılık gibi teknolojiye bağlı olan hobiler, teknoloji gündemini daha sık takip etmeye başladığınız için iş hayatına da pozitif etkiliyor. Farklı insanlarla sohbet imkanı bulduğunuz için sosyal ağınız genişliyor ve bu bazen iş network’üne de katkı sağlıyor.

HAREKET ETTİRİYOR

İş hayatındaki insanların en önemli problemlerinden biri, hareketsizlik. Fotoğraf insanı farkında olmadan hareket ettiriyor. Ben hafta sonları Çeşme’deki evime gittiğim zaman gündüz denize girer, sahilde yatardım. Şimdiyse sabah denize girdikten sonra makinemi alıp gezmeye başlıyorum. Akşam da drone uçurmak için bir o kadar geziyorum. Böylece çok ciddi yürüyüş yapmış oluyorsunuz.

YENİ KEŞİFLER YAPIYOR

Yeni yerler görmek ve farkına varmadığınız yerleri keşfetmeyi de sağlıyor. Örneğin ben 47 yaşımda fotoğraf çekme hevesiyle ilk kez Galata Kulesi’ne çıktım. Fotoğraf ve yaşam bir süre sonra iç içe geçiyor. Sabah evde kahvaltı yapmak yerine Balat’a gidip yarım saat çekim yaptıktan sonra bir yerde kahvaltı etmeyi tercih eder hale geldim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.