“ANNEANNEMİN TARZI BENİ ETKİLEDİ”

Capital (Turkey) - - HOBIM YAŞAM -

müthiş sonuçlar elde ediyorum. Ben ilk çekimimi Alaçatı’da yaptım. Bodrum’da, Çeşme’de de çeşitli çekimlerim oldu. İstanbul’da da makinemi sürekli arabada gezdiriyorum. Boğaz’da Tarabya’da çekim yaptım, Rumeli Hisarı’na da gideceğim. Hem köprüyü görüyorsunuz hem karşıda Anadolu Hisarı’na kadar uçurabiliyorsunuz. Bir de Belgrad Ormanı Atatürk Arboretumu’nda denemek istiyorum. Ne kadar zaman ayırabiliyorsunuz? Tatiller dışında genelde hafta sonları çekime çıkıyorum. Ancak eğer iş için dolaşmıyorsam fotoğraf makinesi ve drone’u mutlaka arabamın bagajında taşıyorum. Çünkü ne zaman, nerede, neyle karşılaşacağınız belli olmuyor. Fotoğraf çekmenin sizin için anlamı nedir? Çektiklerimi paylaşamazsam insanlara gösteremezsem anlamı benim için yüzde 10’a düşer. Benim için en büyük şey koymuş olduğum fotoğrafı insanların beğenmesi. Yaptığım şeyin beğenilmesi beni besliyor. O hobi sizi içine alırsa yürüyüp gidiyorsunuz.

Daha önce yelken merakım vardı, bir noktaya geldikten sonra sıkıldım ve bıraktım. Aynı şekilde yaklaşık 4 yıl motosiklet kullandım. 8 farklı motosikletim oldu. Ama trafikte risk gördüğüm için bıraktım. Risk yaşasa, kaza geçirse de bırakmayan insanlar var. Demek ki motosiklet beni o kadar içine almamış. Ama fotoğrafı bırakacağımı hiç zannetmiyorum, çünkü fotoğrafın beni beslediğini hissediyorum. İş dışında vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Hafta sonları güne erken başlamayı özellikle çok seviyorum. Kızım ve eşim uyanıp kendine gelene kadar ben pek çok işimi bitirmiş oluyorum.

YENİ FOTOĞRAF ROTALARI

Kapadokya’ya iş dolayısıyla gittiğim için zamanım kısıtlıydı ve istediğim çekimleri yapamadım. Tekrar gidip gün doğumunda balonları çekmek istiyorum. Ağustos ayı başında Yunan Adaları’ndan Lenos Peplos’a gideceğim. Bir de drone için cennet dedikleri Mauritius Adası da seyahat listemde yer alıyor. Bu adaya yapacağım seyahate sadece drone için motive oldum diyebilirim.

İLGİ ALANLARI GENİŞLİYOR

Ayrıca çok yeni yeni GoPro da kullanmaya başladım ve bu beni çok heyecanlandırıyor. Şimdi de dalışla ilgili videolar izleyerek kendimi eğitmeye çalışıyorum. Dalış öğrenip su altı çekimler de yapmayı planlıyorum. Mauritius Adası’na gittiğimde GoPro ile su altı çekimi yapacağım. Bunların dışında gitmek istediğim yerlerden biri de Machu Picchu. Hobileri olan insanların kopup gitmeye ihtiyacı oluyor. O nedenle güne erken başlayıp kendine zaman ayırmak çok önemli. Sonrasında da onlarla birlikte bir şeyler yapmaya da daha çok vakit kalıyor. Bunun dışında gezmeyi ve insanlarla sosyalleşmeyi çok seviyorum. Köy kahvesi ortamlarına bayılıyorum. Bir yere gittiğimde oranın yerlisi gibi davranmayı seviyorum. Örneğin Çeşme’ye gittiğim zaman bütün gün sahilde vakit geçirmek yerine, sabah denize girdikten sonra çarşı pazar gezmeyi, yerli halkla kaynaşmayı tercih ediyorum. Böyle ortamlarda işimle ilgili geri bildirim alma imkanım da olabiliyor.

Dizi izlemekten de çok zevk alıyorum. Bu vakitte zihnimi tamamen boşaltma imkanı buluyorum. Özellikle stresli günlerde 3-4 bölüm art arda dizi izlemek bana çok iyi geliyor. Tam bir Game of Thrones tutkunuyum. Breaking Bad’i çok heyecanla ve severek izlemiştim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.