KADERİNİZDE GİRİŞİMCİLİK VAR MI?

Capital (Turkey) - - YÖNETİM - Thomas Chee

Bu çok enteresan bir soru ve sıklıkla da gençlerin bana yönelttiği bir soru. Global işler piyasasının büyük bir hızla değiştiği, yüksek öğrenimin maliyetinin giderek arttığı ve dünyanın dört bir yanında girişimciliğin ciddi boyutta itibar kazandığı göz önüne alındığında, senin sorun kendine iş kurmak isteyen herkes için büyük önem taşıyor.

Üniversiteye gidip gitmemekte kararsız olman, kısmen de olsa bir derece sahibi olmanın değerinin düşüyormuş gibi görünmesinden kaynaklanıyor olabilir. İstihdam piyasasının bu kadar hızlı değiştiği bir ortamda giderek daha fazla sayıda işveren klasik diplomalar yerine iş

CEVAP:Bir Feng Shui ustası iş SORU: hayatına son serece uygun olduğumu söyledi. Yıllardır çalışıyorum, ancak övünebileceğim hiçbir önemli başarım yok. Gerçekten kaderimde girişimcilik olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yıllar önce Virgin CEVAP: Records gerçekten havalanmaya başladığında ekibimiz olası bir büyüme pazarı olarak Japon pazarına bakmaya başladı. Bu ülkeyi ziyaret etmekten çok hoşnut kalmış ve orada iş yapmakla ilgili farklı gelenekler karşısında şaşkına dönmüştüm. İşte Feng Shui ilkeleriyle ilk defa tanışmam o zamanki seyahatlerim sırasında oldu.

Japonya’da en önemli toplantılarımızdan bazıları gösterişli otellerde yapılırdı ve etrafımızdaki eşyaların buna uygun bir şekilde yerleştirildiğini fark ederdim. İçecekler masanın üzerine belirli bir tarzda koyuluyor ve çiçek saksıları da odanın etrafına dikkatlice yerleştiriliyordu. Görüştüğüm iş insanları tertemizdi ve hepsi de takım elbiseli ve kravatlıydı. Uzun dağınık saçlarım ve hafif sakalımla sık sık sanki o yere ait değilmişim gibi hissettiğimi itiraf etmeliyim!

O günden sonra Feng Shui’nin aslında benim yaşadığım Necker Adası’nda bolca bulunan iki element olan “rüzgar ve su” anlamına geldiğini öğrendim. Bir şeyleri sarsmak için küçük kaoslara her zaman açığımdır, ancak bu adadayken düşünmeyi çok severim ve bizim kendimize has Feng Shui’miz de iyi bir iş düzenidir.

Bütün şirketler açısından uyumlu bir ortam sunmak çok iyi bir fikirdir. Her yerde çalışabilirsiniz, ancak etrafınızdaki nesneler kullanışlı ve canlandırıcı olduğunda bu işi daha kolay yaparsınız.

Kariyerle ilgili konularda sadece Feng Shui ustasını dinlemek muhtemelen pek de iyi bir fikir olmaz. Madem ki geleceğinizle ilgili bir tavsiye arayışındasınız, o zaman aileniz veya dostlarınız gibi güvenebileceğiniz insanlarla konuşmak size iyi gelebilir Benim danışacağım ilk liman daima annem olmuştur. Eğer bir şirket kurmayı düşünüyorsanız onların tepkileri sizin pazar araştırmanızın ilk bölümü işlevini görebilir. Onlara fikrinizi anlatın ve büyük bir ihtimalle dürüst geri bildirimler alırsınız. Elbette ki sonuçta gerçekten önemli olan sizin fikriniz. Hiçbir ciddi başarınızın olmadığı uzun yıllar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.