“SEKTÖRÜ 2’YE KATLADIK”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Zorlu Holding çatısı altında yer alan Zorlu Gayrimenkul, 10 yıllık bir geçmişe sahip. Grup, yurtiçinde ve yurtdışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştiriyor, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satışını, kiralamasını ve işletmesini üstleniyor.

Grubun bugüne kadar hayata geçirdiği en önemli iki projenin Zorlu Center ve ofis projesi Levent 199 olduğunu belirten Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın, Zorlu Center’ın Türkiye’nin ilk 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi olduğunu söylüyor. Bu iki projenin son durumuna ilişkin olarak da şöyle konuşuyor:

“2,5 milyar dolar yatırımla hayata geçen Zorlu Center; Performans Sanatları Merkezi, alışveriş merkezi, Raffles İstanbul Otel, ofis ve rezidanslardan oluşuyor. Dünya markalarını aynı çatı altında buluşturan Zorlu Center, bugün sadece İstanbul için değil Türkiye ve bölge ülkeler için de çok önemli bir merkez haline geldi. 2016 yılının ilk 4 ayında Zorlu Center, hem ciro hem ziyaretçi sayısı dikkate alındığında Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) ortalamasını ikiye katladı. Raffles Istanbul dünyanın farklı yerlerinden konuklar ağırlarken Performans Sanatları Merkezi yine dünyada gişe rekorları kıran gösterilerin yanı sıra farklı sanat dallarından pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Konut satışları tarafında seçici davrandığımız bu projede yüzde 80 seviyelerini aşmış bulunuyoruz. Zorlu Holding’in de genel müdürlük olarak kullandığı Levent 199’da doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı.”

Grubun portföyünde halihazırda 900 bin metrekareyi aşkın arazisi bulunuyor. Bu arazilerin İzmir Konak, Alaçatı, Bebek, Marmaris gibi farklı lokasyonlarda olduğunu açıklayan Aydın, yatırım yapmak için acele etmediklerini ifade ediyor. “Zorlu Gayrimenkul’ün kuruluş amacı İstanbul’a, Türkiye’ye ve hatta dünyaya örnek olacak projeler üretmek. Bu bölgelerde detaylı çalışmalar yaparak bölgenin ihtiyaçlarına uygun en kaliteli çözümleri sunmak için doğru zamanı bekliyoruz” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.