“ONLINE KANALI GELİŞTİRECEĞİZ”

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

Bilkent Holding çatısı altında yer alan Tepe Home, mobilya sektörünün en büyük oyuncularından… Şirket 20 ilde 40 mağazada 40 bini aşkın ürün çeşidiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ve bu yılın ilk çeyreğinde 9 yeni lokasyonda mağaza açtıklarını belirten Tepe Home Genel Müdürü Osman Suat Demirel, “Yeni mağazalarımızın 2’si Ankara’da One-Tower ve Armada AVM’lerinde, 3’ü İstanbul’da Avcılar, Modoko ve Masko’da, 4’ü ise İzmir, Bodrum, Sivas ve Samsun’da hizmet vermeye başladı” diyor.

Yılın ikinci çeyreğinden sonra başlayan temel siyasi gelişmeler ise Tepe Home’un büyüme hedeflerinde bir değişikliğe neden olmamış. Her ne kadar gelişmeleri mobilya perakendesini olumsuz etkilemiş gibi görünse de evlilik sezonu ve yaza hazırlık aşamasındaki ev yenileme alışverişlerinin kendileri için önemli bir hareket yarattığını dile getiren Demirel, “Bu hareketle büyüme kat etmesek bile hedef cirolarımızı gerçekleştirdik. Hem sektörel hem marka yatırımlarımız pozisyonumuzu korumayı ve canlı tutmayı sağladı” diye konuşuyor.

Yılın geri kalanında Tepe Home mağaza metrekare verimliliğine ve perakende verimliliğine odaklanıyor. Şirketin gündeminde yeni mağazalar da var. Demirel, Gaziantep, Niğde ve Kahramanmaraş illeri için görüşmelerinin devam ettiğini söylüyor.

Tepe Home cephesinde bir diğer önemli gelişme ise yurtdışında daha atak olma kararı alması.

Şirket, ihracat açılımına geçtiğimiz yılın ikinci yarısında başlamasına rağmen, bu yıl ocak ayında gerçekleşen İSMOB’dan ve mart ayında gerçekleşen Çin fuarlarından olumlu geri dönüşler almaya başlamış. Libya ve Fas’a ilk parti siparişlerini yılın ilk çeyreğinde sevk ettiklerini anlatan Demirel, yurtdışı hedeflerini şöyle paylaşıyor:

“Mağazacılık konseptimiz, üretim olanaklarımız, sektördeki deneyim ve gücümüz, mobilya pazarının beklentilerini karşılayan ürün gamı ve tasarımlarımız sayesinde uluslararası pazarlarda Tepe Home’u hak ettiği yere getireceğimize inanıyoruz. Kısa ve orta vadedeki hedeflerimiz gelirlerimizin yüzde 25’ini yurt dışı pazarlardan elde etmek ve online satış kanalımızın satış hacmini geliştirmek olacak.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.