“CARREFOURSA’YI EN İYİ ZİNCİR YAPACAĞIZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

ÇOK DAHA İYİ BİR YAPI

Carrefour ile ortaklığımız 20 yılı geçti ve çok iyi bir ortaklığımız var. Sabancı’nın yönetim kontrolünü almasıyla CarrefourSA’da çok daha iyi bir yapıya kavuştuk ve ortağımızla çok yakın çalışıyoruz. Hedefimiz CarrefourSA’yı Türkiye’nin en iyi market zinciri yapmak ve bunu mutlaka başaracağız.

KÂRLI BÜYÜYECEK

CarrefourSA’yı perakendede ana işimiz olarak görüyoruz. CarrefourSA’nın kârlılık içinde büyümesini sağlayacağız. 2017 yılında CarrefourSA’da çok başarılı sonuçlara kavuşacağımızı düşünüyorum. Teknosa’da da iyi bir 2017 bekliyoruz.

ENTEGRASYON KOLAY DEĞİL

Bu yılın son üç ayında Carrefoursa’da yüzde 3 EBİTDA’ya ulaşmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl için yüzde 5 EBİTDA hedefliyoruz. Zaten sektördeki başarılı şirketlerin seviyesi 6-6,5 civarında. Kiler satın alması da bize önemli bir büyüme sağladı. Kiler’in mevcut yapıya entegre edilmesi kolay olmadı, bu yıl entegrasyon çalışmalarını yapıyoruz.

KAPAMALAR OLDU

Tüm yapıya tekrar baktık. Bazı mağazaları kapatıyoruz, bununla birlikte yeni mağazalar da açıyoruz. Bu değerlendirmeyi yaptıktan sonra kârlılık içinde nasıl büyüyeceğimize bakacağız. Amacımız CarrefourSA’nın sektöründe müşterilerine en iyi hizmeti veren markası olması. Ülkemizde özellikle gıda perakendeciliği her yıl yüzde 15 büyüyor.

SATIN ALMALARI SİNDİRECEĞİZ

Carrefoursa bu sektördeki en önemli iştirakimiz ve böyle olmaya devam edecek. Carrefoursa’da bu yıl büyük satın almalar yaptık. Planlarımız bu satın almaları sindirmek ve CarrefourSA kalitesine getirmek.

TEKNOSA LİDER

Teknosa şirketimiz ise pazar liderliğini bu dönemde de sürdürdü. Aynı mağazalardaki satışlar bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19 seviyesinde büyüdü. Özellikle teknosa.com’daki büyüme hızımız artarak devam etti. Teknosa ile teknoloji marketlerindeki pazar payımız geçen yılın aynı dönemine göre 5 puan artış göstererek yüzde 35’e yükseldi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.