“ÖNGÖRÜMÜZÜ KORUYORUZ”

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA - İBRAHİM AYBAR / RENAULT MAIS GENEL MÜDÜRÜ

cü çeyrekte sektör dışı gelişmeler nedeniyle durağanlık yaşandığını söylüyor. “Şirket olarak hedefimiz doğrultusunda yüzde 10 büyüme ile yıl sonunu göreceğimizi öngörüyoruz. Sektörün de mevcudu koruyacağını düşünüyoruz” diye konuşuyor.

AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı da bu yılı beklentilerine paralel tamamlayacaklarını düşünüyor. Sektörün yüzde 8-10 büyüyeceğini tahmin eden Subaşı, kendilerinin de yılbaşındaki beklentilerini koruyarak sektörün üzerinde büyümeye devam edeceklerini ifade ediyor.

Hayat Kimya yetkilileri hem sektör hem kendileri için koydukları büyüme hedeflerinin hala geçerli olduğunu belirtiyor. Temizlik kağıtları sektörünün yüzde 10, kendilerinin ise yüzde 40 büyüyeceğini söylüyorlar.

HEDEFLERİ AŞTILAR

Her şeye rağmen çok iyi performans gösteren sektörler de var. Hızlı tüketim ürünleri, taşımacılık, sigorta, e-ticaret ve hazır giyimin bazı kategorilerinde büyüme konusunda güzel haberler geliyor. GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, şu anda sektörün iyi durumda olduğunu ifade ediyor. “2016’da sektör büyümesini yüzde

REKOR YILDI

2015 yılı 968 bin binek artı hafif ticari araç satışı gerçekleşti. Bu satış rakamı rekordu. 2016 için 2015’in ayarında bir yıl şeklinde öngörü yaptık ve yılın ilk 7 ayını tamamladık.

YÜZDE 3,6’LIK AZALMA

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarında satışlar, 2016 yılı ilk 7 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,69 azalarak 497 bin 350 adet olarak gerçekleşti. Önümüzdeki 5 ayda pazarın, geçen yıla benzer şekilde kapanacağı öngörümüzü koruyoruz.

PAZARDAN ÇOK BÜYÜYECEK

Renault Grubu markaları olan Renault ve Dacia için ise pazardan daha yüksek büyüme oranı hedefliyoruz. OcakTemmuz 2016 döneminde Renault Grubu olarak hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Grup olarak binek ve hafif ticari toplam pazarda payımızı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,9 artırarak yüzde 15,1 pazar payına ulaştık. Bu yıl Renault ve Dacia markalarımızın büyümesinde en önemli etken pazara sunduğumuz yeni modellerimiz oluyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.