MARKAYIZ ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, grubunun rotasını netleştirdi. 2017 yılı Eylül ayında Türkiye’nin global markası olacak. Özellikle sıkılaştırılmış doğalgaz ve liman işletmeciliği alanında iddialı bir büyüme hamlesi içinde olduklarını belirten Kutman, liman grubuna 2015’te EBRD’yi nispeten düşük bir değer olan 560 milyon dolardan ortak aldığını belirtiyor.

Şu anda dünyanın en büyük kruvaziyer işletmecisi olduklarının da altını çizen Kutman, “Benim için önemli konu kruvazer ayağında özellikle dünyadaki markayı oturtmak. Yatırım bankacılığı işine başladığımdan beri tüm hayalim ve amacım Türkiye’den birkaç uluslararası şirketin çıkmasıydı. Bu doğrultuda paranın para olduğu 90’larda birçok şirkete özkaynak sağladık. Ama çıkmadı” diyor.

Global Yatırım Holding için 2015, kârlılık karnesinin iyi olduğu bir yıldı. 2016’da da bu başarının tekrarlanması bekleniyor. Kârlı büyüme ve bulundukları sektörlerde yeni atılımlar peşinde olan Kutman, ajandasını da şöyle paylaşıyor: “Ben yıllarca kurumsallığa inanmayan biriydim. Ancak şirket olmuş 3 bin kişi. Artık olmuyor. Dolayısıyla 2016’nın ilk hedefi kurumsallık. 2017 Eylül ayında global kruvaziyer limanı işletmecisi olacağız.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.