“TÜRKİYE’DE OLANLARI ANLAMAKTA ZORLANDILAR”

Capital (Turkey) - - YENİ DÖNEM -

AKIL ALMAZ

Yaşananlar bize bile akıl almaz gelirken, bu kadar bilgi karmaşasının olduğu bir ortamda yurtdışındaki paydaşlarımız için doğal olarak Türkiye’de olanları anlamak zor oldu. Arcelor Mittal, Caterpillar, BMW, Salzgitter Mannesman, Manheim ve EnBW gibi yurtdışı iş ortaklarımızın CEO veya tepe yöneticilerini teker teker arayarak onlara olanları anlattım. Her şeyin kontrol altında olduğunu belirttim.

ENDİŞELERİ DİNLEDİM

Tüm yurtdışı iş ortaklarımızın CEO veya üst yöneticileriyle tek tek görüştüm. Varsa endişelerini dinledim. Sosyal ve ekonomik istikrarın kısa sürede düzeleceği konusunda güven ve umut aşıladım. Aynı şekilde yurtdışındaki 10 ülkede, 2 binin üzerinde çalışanımıza da Türkiye’de olanları izah ettik. Her şeyin kısa sürede normale döneceğini anlattık.

OLUMLU KARŞILANDI

Ülkemizin ekonomik potansiyelinin sürdüğünün ve yatırım yapılmaya değer bir ülke olmaya devam ettiğinin altını çiziyorum. Bizi sevindiren yabancı ortaklarımızdan ve dostlarımızdan olumlu karşılıklar almamız oldu. Hepsi Türkiye’nin geleceğine ve potansiyellerine olan inançlarını koruyorlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.