“SORULARI VE TEDİRGİNLİKLERİ VARDI”

Capital (Turkey) - - YENİ DÖNEM -

YOĞUN TRAFİK

15 Temmuz sonrasında Boyner Grup olarak yabancı ortağımız, yurtdışı tedarikçilerimiz ve çalıştığımız yabancı banka ve finans kurumlarıyla yoğun bir toplantı ve telekonferans trafiğine girdik. Darbe girişimine, halkımızın, devletimizin ve sivil toplumun gösterdiği direncin Türkiye’nin huzuru, demokrasisi ve hukuk devleti için büyük bir kazanım olduğunu anlattık. Türkiye’nin bu zorlukları atlatacağını belirttik.

TEDİRGİNDİLER

Katar merkezli ortağımız Mayhoola for Investments zaten Türkiye’yi çok iyi tanıyor ve gelişmeleri yakından takip ediyor. Yaşananları aktarıp sektöre ve hedeflerimize olası etkilerini birlikte değerlendirdik. Yoğun çalıştığımız yurtdışı tedarikçi ve iş ortaklarımızla yabancı banka ve finans kuruluşlarının da olaylar ve etkileriyle ilgili soruları ve tedirginlikleri vardı.

RAHATLADILAR

Çalışma esaslarında, günlük iş akışlarında bir değişiklik olmadığını, OHAL ve alınan tedbirlerin günlük hayatı ve ticareti etkilemediğini, ayrıca daha önceden planladığımız yatırımlarımıza aynen devam ettiğimizi anlattığımızda rahatladılar. Uluslararası yönetim kurulu üyeliğini yaptığım dünyanın en büyük ticaret sigorta şirketi Euler Hermes için de bir bilgilendirme çalışması yaptık. Ayrıca Bilim Kurulu Eş Başkanlığı rolünü yürüttüğüm Institute Bosphore kanalıyla özellikle Fransa kamuoyu özelinde benzer çalışmalarımız oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.