AKIN’DAN YABANCI YATIRIMCILARA MEKTUP

Capital (Turkey) - - YENİ DÖNEM -

BİR ÜLKE HALKI DAHA NE YAPABİLİR

“Bir ülke halkı demokrasi ve istikrar talebi için daha fazla ne yapabilir ki... Tehlike, halk ve tüm siyasi partilerimizin ittifakı ile bir daha geri gelmeyecek şekilde atlatıldı. Umuyorum ki terör eylemleri de bu olayla birlikte yok olacaktır. Ufak tefek arızi durumlar dışında, terörün biteceği, siyasi istikrarsızlığın hiç olmayacağı bir döneme girildiğini, Türkiye’de artık hızlı bir ekonomik çıkışın yaşanacağını görmek gerektiğini ifade etmek isterim.

GETİRİ YÜKSEK OLUR

Bugün yapılacak yatırımlar 2-3 yıllık bir periyod içinde beklenenin çok üzerinde bir getiri sağlayacaktır. Demokratik olarak seçimlerin sistematik bir şekilde yapıldığı Türkiye’de, AB iştahı da aynen devam ediyor. 80 milyonluk Türkiye, bu duraklama devrini bitirdi ve tüm altyapısıyla müthiş bir ralliye hazırlanıyor. Bu dev potansiyelin ekonomik pastasından mutlaka pay almak için girişimlerde bulunun. Kurumsal niteliklere haiz, yönetimleri başarılı iş sahipleri veya profesyonellerce yapılan ilgilendiğiniz sektördeki blue chip’leri bulup yatırımlarınızı yapmalısınız.

ALMA ZAMANI

Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türk ekonomisinde ciddi bir yükselişin başlayacağını, 7-10 yıllık getirilerinizin ise beklentilerinizin çok üzerinde olacağını umut ediyorum. Benim hislerim bunu söylüyor. Zira Türkiye’de fiyatların en alt seviyede olduğunu ve alım zamanının geldiğini düşünüyorum. Samimiyetle ifade etmek isterim ki “Bugün satmak değil, almak zamanıdır.” Türk iş adamları da sizlerden gelecek yeni sermayelerle yatırımlar yaparak yeni varlıklar üretmeye devam edecektir. Bu da Türkiye’nin büyümesini yeniden yüksek seviyelere taşıyacaktır.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.