/ İNCİ HOLDİNG YKB

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA -

İLK KUŞAK 51 YIL GÖREVDE KALDI

İnci Holding’in temellerini atan dedem Cevdet İnci, 51 yıl grubun başında kaldı. 2003’te ise aile şirketlerinde çok sık rastlanmayan vizyoner bir anlayışla holding yönetim kurulu başkanlığını kızı Emel Önal Özkaya’ya devretti. Bu devir teslimle İnci Grubu’nun yönetimi tamamen ikinci kuşağa geçti ve önemli bir sorumluluk da bu kuşağa devredilmiş oldu.

İKİNCİ KUŞAK 13 YIL SÜRDÜ

Bugün ikinci ve üçüncü kuşak tarafından yönetilen Türkiye’nin önde gelen ailelerinden biriyiz. Annem holdingin başkanlığını 2003’te devralmıştı, ben 2016 yılında devraldım. İkinci kuşak dönemi tam 13 yıl sürdü. 2’nci kuşaktan olan 4 üyenin her biri üçer yıl başkanlık yaptı. 3’üncü kuşakta bu süreyi 5 yıla çıkardık.

ÇOCUKLUKTA HAZIRLAMALI

Dedem her zaman çocukların küçük yaşlardan, yaz tatillerinden itibaren bir işin ucundan tutmaya başlaması taraftarıydı. Hep söylediği “İşlemesini bilmeyen, işletmesini de bilemez” lafı, onun iş yaparak öğrenme felsefesini çok güzel açıklıyor. Lisede bir yaz tatilinde, kolunu omzuma atıp beni muhasebe departmanına götürdü ve “Buyurun, eti sizin kemiği benim, başlayın öğretmeye” diyerek ön kasaya bakan bir elemanın yanına beni oturttu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.