Yolculuk “Keşfetmenin sonu yok”

Capital (Turkey) - - ARAŞTIRMA -

Alper Erdinç, 1999’da ODTÜ İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine aynı yıl Garanti Sigorta’da, pazarlama-kurumsal iş ve performans geliştirme yönetmeni olarak başladı. Ardından TEB Sigorta, Zürih Sigorta, BNP Paribas Cardif’te çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Ocak 2015’ten bu yana da NN Hayat ve Emeklilik’in satış kanallarından sorumlu genel müdür yardımcılığını sürdürüyor. NN Hayat ve Emeklilik’teki görevi süresince acente destek ve eğitim

En önemli deneyimi

“Mezun olduktan 20 ay sonra Unilever’de müdür olmak, dünyada ilk defa McDonald’s ve Burger King’e Lipton Ice Tea satmak, 35 yaşında Danone’de ülke müdürü görevine gelmek kariyerimdeki önemli adımlardı. Ama en önemli başarım, oğlum Kuzey’in ‘En iyi arkadaşın kim?’ sorusana ‘Babam’ diye karşılık vermesi oldu.

Kariyer hedefi

Brisa’da ve Sabancı Ailesi’nde büyük başarılara imza atmak istiyorum. Türkiye’den dünyaya açılan bir şirketi yönetmek ve zirveye taşımak en büyük hedefim. Ajandamın en önemli maddesi keşfetmektir. Bazen bir şehir, kasaba, bazen bir insan, kültür, yepyeni bir iş, sektör... Keşfetmenin ve öğrenmenin benim için sonu yok.

Gündemi

programlarının hayata geçirilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan Erdinç, gündemini Brisa sektöründe birçok ilke imza atmış, yenilikçi ve başarılı bir şirket. Şu anda tüketicilere yeni hizmetler, değerler sunacak, iş ortaklarımız için vazgeçilmez olmamızı sağlayacak projeler üzerinde çalışıyorum. Bunun için de güçlü bir ekiple tüketicilerin hızla değişen ihtiyaçlarını, isteklerini, dünyadaki trendleri analiz ediyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.