BENİ HER GÜN NE MOTİVE EDER?

Capital (Turkey) - - CAPITAL’DEN - Branson’a sorunuz varsa bize iletin. capital@capital.com.tr Leon Clavijo, Colombia

SORU: Her gün aynı düzeyde enerjiyle uyanmanızı sağlayan nedir? Ve bugün başarılı bir iş insanı olarak bulunduğunuz konuma gelmenizde size en çok ne yardımcı oldu; annenizin bir öğüdü mü ya da sadece sebatkar olmanız ve kendinize olan güçlü bir inanç mı? ve hayatlarımızı pişmanlık duymadan yaşamayı hedeflemeyi öğrettiler. Her ne kadar annem, kız kardeşlerim ve beni, kendimizi sınırlandırmamız için cesaretlendirdiyse de bununla beraber insanlara her zaman saygılı ve adil davranmamız gerektiğini de öğretti.

Benim bir girişimci, bir baba, bir hayırsever olarak yetişmemde bunun etkisi büyük. Yaşadığımız dünyayı bugünkü ve gelecek kuşaklar için daha iyi bir yer haline getirmeye çabalarken bu öğüdü benimsedim. Her zaman bana enerji veren de bu oldu. Bugün Virgin’da “Dr. Evet” olarak biliniyorum, çünkü yeni mücadeleleri seviyorum.

Ortak sorunlara, yaratıcı çözümler bulmak beni her zaman heyecanlandırdı. Yeni sektörlere girerken de aynı düşünceye sahibim. Ayrıca iklim değişikliğinden uyuşturucuyla mücadeleye, idam cezasının kaldırılmasından çeşitli küresel sorunlarla mücadeleye yönelik girişimlere de derinden bağlıyım.

Daha önce de bahsettiğim gibi annem Eve’in saygı duyduğum yönlerinden biri de hayatını her zaman dolu dolu yaşamış olmasıdır. Hatta ticari havacılığın

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.