M

Capital (Turkey) - - INSANLAR -

orhipo, Boyner Grup’un e-ticaret sitesi. Türkiye’de ilk defa hem sezon hem kampanya ürünlerini bir arada sunan altyapısıyla 2011 yılında faaliyete başlayan site, kurulduğu günden bu yana geçen 5 yıllık sürede, büyümesini her yıl ortalama yüzde 50’den fazla artırarak “Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi” unvanını aldı.

Morhipo Genel Müdürü Şule Kuban Arditti, Türkiye’de omni-channel tecrübesini ilk yaşatan e-ticaret sitesinin de Morhipo.com olduğunu belirtiyor, “Online ya da offline değil, ‘all-line’la müşterilerimizin yanındayız” diyor.

Morhipo.com, 5 binin üzerinde markayı ve yüzbinlerce farklı ürünü müşterileriyle buluşturuyor. Sitenin üye sayısı 6 milyona yaklaşmış durumda. Kuruldukları ilk yıldan bu yana her yıl yüzde 50’nin üzerinde büyüyerek e-ticaret pazarının çok üzerinde bir performansa ulaştıklarına dikkat çeken Arditti, kendilerini hızlı büyüten unsurları da şöyle anlatıyor:

“Müşterilerimizin mutluluğunu artıracak projeleri hayata geçirdik. Öncelikle sezon ve kampanya yapımızla, yenilenen, çoğalan ve genişleyen ürün yelpazemizle, Türkiye’nin moda dünyasına yön veren ilk ve tek online mağazası olarak farklılaştık. Kampanyalarımızda verimliliğe odaklandık. Verimsiz kampanyaları eledik. Büyümeye paralel bir şekilde BT ekibimizi yeniden yapılandırdık. BT ve müşteri deneyimleriyle ilgili tüm projelerimizde, ölçümleme altyapısını kurduk. Veritabanımızı Morhipo’nun büyüme hedeflerine uygun olarak 4 kat yükselttik. Sitemizi yüzde 99,9 oranında kesintisiz çalışacak duruma getirdik. Yine sitemizin açılış performansını yüzde 70 oranında iyileştirerek yarım saniyelere düşürdük. Yeni yaratıcı kurgular

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.