“NESNELERİN İNTERNETİNDE MEYDAN OKUYORUZ”

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

YÜZDE 100 BAĞLILIK

Elektronik ürünlerin yüzde 100’ünü ağa bağlı hale getirme hedefi koyduk. Ancak bu, gerekli olan servisleri sağlamamız halinde bir işe dönüşebilir. Gelecekte, her ürünün internet bağlantısına sahip olmasını sağlamak aynı zamanda her ürünü bir servis paketiyle sunmak anlamına gelecek. Sonuç, nesnelerin sadece bir nesne değil, pek çok fayda sağlayan nesneler haline gelmesi olacak.

SERVİSLER YÜKSELECEK

Bu nedenle servislerin satışlar içinde artan payından söz etmek olayı fazla basite indirgeyecektir. Bunun yerine, servislerin ürün işimizin ayrılmaz bir parçası haline geleceğini ve donanım satışlarının aynı zamanda servislere yönelik satışlar oluşturacağını belirtmeliyiz.

TEK ŞİRKETİZ

Böylesine geniş tabanlı bir şekilde nesnelerin internetine dair iş geliştirme yapan tek şirketiz. Bu özel bir güçlü yön ama aynı zamanda da özel bir zorluk. Bosch, çok bilinen ürünler dışında ağa bağlı servislerle de müşterilerinin her gün yanında olacak. Bugüne kadar ağırlıklı olarak otomotiv sistemleri ve ev aletleri sunduk. Bugünden itibaren ise mobilite çözümleri ve akıllı evler sunuyor olacağız. Yenilikçilik avantajımızın dijital servisler dünyasında kullanılması konusunda meydan okuyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.