BOSCH GRUBU AVRUPA VE AFRİKA YÖN. KUR. ÜYESİ

Capital (Turkey) - - SÖYLEŞİ -

TÜRKİYE ÖNEMLİ

Türkiye, Bosch Grubu’nun gelecek planları açısından büyük önem verdiği bir ülke. İstikrarlı bir çizgimiz var. 5 şehirde, 8 üretim üssü ve 4 AR-GE merkezimizle faaliyet gösteriyoruz. 16 bin 600 çalışanla Avrupa’da, Almanya’dan sonra ikinci sırada Türkiye geliyor. Burada büyümeye devam ediyoruz. Bosch Türkiye’nin cirosu, 2015’te yüzde 9 artışla 3,4 milyar Euro oldu. Bosch Türkiye’nin ihracatı ise 2,1 milyar Euro’ya ulaştı.

EN BÜYÜK 4’ÜNCÜ YATIRIM

Son 5 yılda Türkiye’ye 1 milyar Euro’nun üzerinde, geçen yıl ise 300 milyon Euro tutarında yatırım yaptık. Bu rakam, globalde Almanya, Çin ve Amerika’dan sonraki en büyük yatırımımız. Bu yıl da 220 milyon Euro’nun üzerinde yatırım planlıyoruz. Bosch Türkiye’nin, Ortadoğu’nun yönetimini üstlenmesi de Bosch Grubu’nun stratejik büyüme ve yatırım planlarında Türkiye’ye verilen önemin bir göstergesi.

ROBOTLAR BURSA’DA

Endüstri 4.0 için Türkiye’de köprü görevi üstleneceğiz. Bursa, Bosch’un Endüstri 4.0 zincirinin önemli bir parçası ve en son üretim teknolojilerini kullanıyor. Örneğin bu yıl lojistik robotları, malzemeleri ihtiyaç duyulan yere tam zamanında götürmeye başlayacak. Türkiye’de Endüstri 4.0 çalışmalarını 2014’te başlattık. Endüstri 4.0 ekibi, 2014’ten beri 5 farklı pilot proje yürütüyor. Bursa’da bakım maliyetlerini yüzde 30 oranında azaltmayı, üretim kapasitesini ise yüzde 5-10 artırmayı hedefliyoruz

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.